ПРО ПОЗИТИВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ НИЖНЬОСИРОВАТСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЙШЛА МОВА НА ЗАСІДАННІ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СУМСЬКОГО РАЙОНУ

Вчора, 31 січня 2019 року, голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко провів засідання Ради регіонального розвитку Сумського  району у с.Нижня Сироватка, на якому підведено підсумки роботи Нижньосироватської сільської ради за 2018 рік та обговорено перспективний план розвитку на 2019-2021 роки.

У заході взяв участь голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Підбив підсумки та окреслив перспективи розвитку Нижньосироватської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки голова Вячеслав Суспіцин. Очільник детально охарактеризував усі нагальні питання життєдіяльності громади,  коротко розповів про заплановані заходи з розвитку територій на найближчі три роки.

У ході засідання обговорили питання проведення в районі ключових реформ, основною з яких є децентралізація. За словами керівника району, завдяки впровадженню реформи децентралізації влади, власні доходи місцевих бюджетів зросли у кілька разів. Реформа дала змогу значно покращити інфраструктуру в громадах. Геннадій Володимирович зазначив, що в об’єднаних громадах сьогодні найбільше ремонтуються школи, дитячі садочки, будинки культури, місцеві дороги.Для цього є відповідний ресурс, є лідери громад, які ведуть за собою людей, і відчувають відповідальность перед місцевими жителями.

Так, Нижньосироватській сільській територіальній громаді з січня 2017 року підпорядковані заклади освіти, що знаходяться на її території. З бюджету Нижньосироватської ОТГ для зміцнення матеріально-технічної бази Нижньосироватської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Бориса Грінченка у 2018  році використано:

- 61,5 тис. грн на господарчі, канцелярські та будівельні товари, пожежний інвентар ;

- 683 тис.грн для облаштування нового освітнього простору першого класу; 

- 47 тис. грн  здійснено монтаж відеоспостереження .;

- 125,8 тис грн. оновлено матеріально-технічну базу кабінету фізики ;

-642,4  здійснено ремонт та оновлення матеріальної бази спортивної зали.

Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів використано:

- 102,4 тис.  грн господарчі, канцелярські та будівельні товари, протипожежний інвентар ;

- 696 тис.грн для облаштування нового освітнього простору першого класу; 

- 30,3 тис. грн монтаж відеоспостереження ;

- 50 тис. грн.. ремонт кабінету хімії  ;

- 102,7 тис. грн.поточний ремонт системи теплопостачання ;

 - 89,9 тис. грн промивку системи опалення ;

- 917,2 тис. грн.здійснено заміну вікон на енергозберігаючі на суму за кошти субвенції з ДБ на формування інфраструктури ОТГ.

 Нижньосироватського ДНЗ (ясла-садок) «Золотий ключик» використано:

- 41,5 тис гривень на господарські, канцелярські та будівельні товари;

- 21,7 тис. грн на меблі для групи раннього віку, дитячі стільці, ігрові осередки;

-  на 28,1 тис. грн здійснено поточний ремонт водопровідної системи;

 Старосільського дошкільного навчального закладу «Казка» використано:

- 52,7 тис гривень на господарські, канцелярські та будівельні товари;

- ноутбук, багатофункціональний пристрій – 20,7 тис. грн.;

- 23,3 тис. грн меблі для груп.

«Ми з вами повинні усвідомлювати, що  реформи відбуваються у важкий для країни час, в умовах військової агресії з боку Росії, тож маємо велику відповідальність, перш за все, перед тими, хто нас захищає в окопах,  і намагатися  змінювати нашу країну на краще» - зауважив наприкінці засідання очільник району.