ДИСТАНЦІЙНЕ БЮРО ПРАВОВИХ НОВИНОК «БІБЛІОТЕКА І ПРАВОВЕ ІНФОРМУВАННЯ»

26 листопада 2020 року методичним сектором комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека для бібліотечних працівників району проведено бюро правових новинок «Бібліотека і правове інформування» в рамках акції «16 днів проти насильства».

Мета цієї наради - створення соціального простору, вільного від насильства, збільшення у мешканців громади розуміння та обізнаності щодо форм насильства; інформування про служби, до яких можуть звернутися постраждалі від насильства за допомогою; переліком прав постраждалих осіб.

Працівникам книгозбірень у дистанційному форматі була надана методична консультація щодо проведення у бібліотеках заходів з правової тематики: лекцій, вебінарів, круглих столів, столів правової довідки та інших заходів, з урахуванням умов карантину, з метою збільшення розуміння та обізнаності у користувачів про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. 

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї.

 У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. 

Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».