ЖИТТЄДАЙНА СИЛА МИСТЕЦТВА: НА СУМЩИНІ ПРОЙШОВ ДЕНЬ СПІЛЬНОДІЇ НА ТЕМУ «КУЛЬТУРА, ЯК СКЛАДОВА УКРАЇНСЬКОЇ СТІЙКОСТІ»

Учасники спільної культурної активності, що проходила у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, завітали до музею «Причал Одіссея» та на практиці відчули цілющі властивості культури для підтримки ментального здоров’я під час війни

Як підкреслила під час заходу регіональна координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Жанна СИДОРЕНКО, головна мета програми – допомогти кожному знайти можливості і ресурси для відновлення, посилення власної стійкості, навчити, як розвивати її самостійно. А якщо людина не справляється сама – підтримати фаховими сервісами, які впроваджуються зараз у кожній галузі: медицині, освіті, культурі, соціальній сфері та зайнятості, бізнесі, секторі безпеки тощо.

«В умовах сьогодення слід приділяти достатньо уваги своєму ментальному здоров’я та постійно «підзаряджати батарейки». Тож завдяки проведенню днів спільнодії ми сприяємо пропагуванню в суспільстві культури піклування про внутрішній світ та формуванню власної стійкості. Показуємо, як спільна активність через залученість до культурних цінностей, зокрема до відвідування музеїв, допомагає пізнавати та підсилювати свої ресурси, впливає на психоемоційний стан людини.

За її словами, сьогодні музеї не лише відіграють ключову роль у збереженні історії та ідентичності нації і пропагуванні культурної спадщини. В умовах війни вони трансформувалися у потужних культурних агентів, які змінюють сучасне суспільство в різних аспектах, допомагають черпати наснагу та жагу рухатися вперед, розвиватися.

У підтвердження своїх слів регіональна координатора навела цікаві факти на основі наукових досліджень. Численні експерименти та опитування свідчать про позитивний вплив відвідування культурних заходів на людей, покращення їх самопочуття, зниження рівня стресу, тривожності тощо.

Автор приватного музею «Причал Одіссея» Сергій ГУЦАН провів цікаву екскурсію для відвідувачів, розповів про своє захоплення справою та феномен колекціонування. Він із задоволенням поділився історією створення музею, ознайомив з експонатами, на власному прикладі показавши, як можна збагачуватися духовно і сповнюватися енергією від вивчення історії, дослідження культурних цінностей.

Після екскурсії учасники заходу мали можливість приділити увагу собі та ознайомитися з методикою майндфулнес, що вважається одним із найефективніших способів упоратися з емоційним дискомфортом та профілактики емоційного вигорання. Дієві практики усвідомлення присутнім продемонстрував лікар-психіатр вищої категорії, кандидат медичних наук відділення інтенсивної терапії та детоксикації Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Віталій ГЕГЕШКО.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO)). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

Більше інформації про програму можна дізнатися на платформі «Ти як?»: https://howareu.com/