ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В ДІЇ: МИКОЛАЇВСЬКА СЕЛИЩНА ТА ОХТИРСЬКА МІСЬКА ГРОМАДИ РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ ЩОДО ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНИХ ОСВІТНІХ МЕРЕЖ

Зазначені громади стали переможцями конкурсного відбору та отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» в питанні формування спроможної освітньої мережі

Експертний супровід стартував із дводенної навчальної зустрічі громад-переможниць з експерткою з питань освіти Програми «U-LEAD з Європою» Оленою ГЛАДКОЮ.

Учасниками стали посадові особи органів управління освіти, профільні заступники голів громад із Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.

За словами Олени Гладкої, метою зустрічі було розповісти представникам територіальних громад про основні питання формування спроможної освітньої мережі.

«Ми хочемо зрозуміти, як правильно оптимізовувати заклади освіти. Наша громада має велику територію і розгалужену освітню мережу: 7 шкіл та 4 ДНЗ. А також у нас, на жаль, критична демографічна ситуація. Отже, ця тема для нас дуже актуальна», – розповіла начальниця відділу освіти Миколаївської селищної ради Ніна ЧАБАДА.

«Освітня галузь нашої громади дуже потужна, ми вже маємо сформовану освітню мережу, але, як говорять, досконалості немає меж. Тож, нова інформація надасть нам нові можливості», – підкреслила заступник Охтирського міського голови Оксана ГЕТЬМАН.

За словами керівника Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марини ЛОБОВОЇ, супровід громад у формуванні спроможної освітньої мережі триватиме до кінця 2021 року.

«Громади зможуть не тільки отримати менторську підтримку експерта, а й вивчити та використати досвід громад, що вже створили таку мережу. Матимуть вони й змогу обмінятися досягненнями та шляхами виходу зі складних ситуацій. А також отримають можливість втілити на практиці одержані знання щодо формування мереж», – зазначила Марина Лобова.