НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ПОЛЯ

На дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України відбувся День поля «Контрольний обмолот зернових колосових культур урожаю 2021 року» взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.

ДЕРЖАВА ВІДШКОДОВУЄ АГРАРІЯМ ВАРТІСТЬ ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2021 року № 517 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107» передбачено часткова компенсація вартості будівництва та /або реконструкції тваринницьких ферм комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість зарахованих банківських кредитів.

Часткове відшкодування вартості об’єктів надається суб’єктам господарювання на безповоротній основі в розмірі до 50 відсотків вартості, а сільськогосподарським кооперативам в розмірі до 70 відсотків вартості, у тому числі вартості обладнання, побудованих та/або реконструйованих і прийнятих в експлуатацію у листопаді — грудні минулого року та січні — жовтні поточного року закінчених будівництвом об’єктів (черг та/або пускових комплексів) для утримання (вирощування та розведення) сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури (на рибницьких господарствах), доїльні зали, підприємства з переробки сільськогосподарської продукції (зокрема для виробництва харчових продуктів м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій.

НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ХУДОБИ ТА СВИНЕЙ УТРИМУЮТЬСЯ СТАБІЛЬНІ ЦІНИ

Закупівельні ціни на худобу в живій вазі протягом травня-червня цього року залишаються стабільними. При цьому, у зазначений період спостерігалось не значне коливання цін на свиней у живій вазі від 41,50 до 43,00 грн./кг.

За результатами моніторингу Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністраціїстаном на 6 липня цього року закупівельні ціни на молодняк худоби вищої вгодованості (з ПДВ) в середньому по Сумській області становили 41,21 грн./кг живої ваги, що на 7%, або +2,59 грн. більше цін початку липня минулого року, свиней – 42,0 грн./кг (+2%, або +0,75 грн.).

НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ МОЛОЧНОЇ СИРОВИНИ УТРИМУЮТЬСЯ СТАБІЛЬНІ ЦІНИ

Упродовж травня та червня цього року на регіональному ринку закупівельні ціни на молоко (сировину) по всіх категоріях господарств області залишались стабільними. За даними моніторингу Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації станом на 6 липня 2021 р. закупівельні ціни для підприємств Сумщини в середньому становили 10,30 грн./кг (з ПДВ), що вище на 10% (+0,97 грн.) до липня минулого року. При цьому середня ціна молока класу екстра становить 11,05 грн./кг (+0,50 грн. до цін у травні та +1,22 грн. до липня 2020 р.), молока вищого ґатунку – 10,1 грн./кг (на рівні травня та +0,84 грн.), молока 1 ґатунку – 9,8 грн./кг (на рівні травня та +0,84 грн.). Молоко від домогосподарств населення з січня цього року і до цього часу закуповується по ціні 5,50 грн./кг, що на 35%, або 1,44 грн. вище до цін у липні 2020 року. Наразі середня ціна на молоко для населення області становить 5,56 грн./кг.

УРЯД ПРОДОВЖУЄ ПІДТРИМУВАТИ БДЖОЛЯРІВ

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2021 року № 517 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107» передбачені зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї».

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності понад 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становитиме  60 000 гривень одному власнику пасіки.

Еще статьи...

  1. ДЕРЖПІДТРИМКА – 2021: ЗА ПІВРОКУ АГРАРІЯМ СУМЩИНИ ВИПЛАЧЕНО 2,4 МЛН. ГРИВЕНЬ КОМПЕНСАЦІЇ ВІДСОТКОВОЇ СТАВКИ ЗА ЗАЛУЧЕНИМИ КРЕДИТАМИ
  2. ДЕРЖАВА КОМПЕНСУЄ АГРАРІЯМ ВИТРАТИ ЗА ПРИДБАННЯ ПЛЕМІННИХ РЕСУРСІВ
  3. ПРОГНОЗ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ЦІН НА СВИНЕЙ В ЖИВІЙ ВАЗІ З 28 ЧЕРВНЯ ПО 4 ЛИПНЯ 2021 РОКУ
  4. ДЕРЖАВА СТИМУЛЮЄ ПРИРІСТ КОРІВ У АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
  5. ЗАПРОВАДЖЕНА ДОТАЦІЯ ЗА УТРИМАННЯ КІЗОЧОК, КОЗЕМАТОК, ЯРОК, ВІВЦЕМАТОК
  6. ДЕРЖПІДТРИМКА-2021: АГРАРІЯМ КОМПЕНСОВАНО 189,4 МЛН ГРИВЕНЬ ЗА ПРИДБАНУ ТЕХНІКУ І ОБЛАДНАННЯ
  7. ЩОДО МОЖЛИВОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВІВ ОТРИМАТИ ДЕРЖАВНУ ПІДТРИМКУ У 2021 РОЦІ
  8. ДЕРЖПІДТРИМКА - 2021:УРЯД ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ ДОТАЦІЮ ЗА ПРИРІСТ ПОГОЛІВ’Я КОРІВ
  9. УРЯД ЗБІЛЬШИВ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ ДЛЯ МАЛИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
  10. ЗА ЧОТИРИ МІСЯЦІ ПОТОЧНОГО РОКУ АГРАРІЯМ НАРАХОВАНО 190 МЛН ГРН КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ПРИДБАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ