СЕЛО БЕЗ ПОЖЕЖНОЇ КОМАНДИ – БІДА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ!

Питання створення в сільській місцевості пожежних команд – одне з найактуальніших питань сьогодення. Так сталося, що в порівнянні з 80-ми – 90-ми роками, коли в кожній сільській раді, а то і селі була власна пожежна команда здатна своєчасно і дуже швидко реагувати на пожежі і загорання, на даний час на території всього Сумського району лишилась одна місцева пожежна команда (с. Миколаївка, Сумського району) і кілька пожежних команд сільськогосподарських підприємств, що можуть виїхати в разі біди (с. Басівка ПАТ «Іскра», с. Степне  АФ «Степ», с. Кіндратівка ТОВ АФ «Лан», с. Олексіївка ПСП «Гарант», с. Підліснівка ПрАТ «Райз-Максимко»). 

Питання створення в сільській місцевості пожежних команд – одне з найактуальніших питань сьогодення. Так сталося, що в порівнянні з 80-ми – 90-ми роками, коли в кожній сільській раді, а то і селі була власна пожежна команда здатна своєчасно і дуже швидко реагувати на пожежі і загорання, на даний час на території всього Сумського району лишилась одна місцева пожежна команда (с. Миколаївка, Сумського району) і кілька пожежних команд сільськогосподарських підприємств, що можуть виїхати в разі біди (с. Басівка ПАТ «Іскра», с. Степне  АФ «Степ», с. Кіндратівка ТОВ АФ «Лан», с. Олексіївка ПСП «Гарант», с. Підліснівка ПрАТ «Райз-Максимко»). Здавалося б «трохи є», але реалії стану справ такі, що населення яке проживає в населених пунктах Сумського району, а їх 126-ть, у відношенні гасіння пожеж покинуте на призволяще, сам на сам з вогняною стихією. Всі намагання працівників Сумського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області в вирішенні даної проблеми не знаходять підтримки у голів сільських та селищних рад, дехто мотивує це браком коштів, дехто не бачить в цьому потреби, а декому байдуже бо мабуть самому не довелось усвідомити страшні наслідки пожежі.

При цьому йде дорогоцінний час, і день за днем на території сіл Сумського району виникають пожежі, які раз за разом підтверджують те, що пожежа в селі в якому нема пожежної команди – це трагедія для тих де вона виникла. Знову підіймаються проблемні питання, коли пожежні автомобілі із Сум прямують на пожежу 30 – 40, а то і до 50 хвилин, коли витративши запас води з пожежного автомобілю (2,5-5 тон) постає питання «де можна заправитись водою?» і знову тупик, обумовлений безвідповідальністю. Зазначені питання можуть бути вирішені виключно створенням місцевих пожежних команд, які б змогли гасити пожежі на початковому етапі, і стикаючись з проблемами протипожежного водопостачання на селі, доносити ці питання до голів сільських (селищних) рад.

Так вкотре в підтвердження даної страшної проблеми, 12 лютого 2018 року о 13 годині  49 хвилині до служби «101» надійшло повідомлення про пожежу за адресою: Сумський район, с. Залізняк, вул. Лісна, 26. Пожежа виникла в господарчій будівлі, приватного домоволодіння, де проживають літні люди 1941 та 1943 року народження. Направлені на виклик два пожежні автомобілі, один з м. Суми, а інший з смт. Низи, подолавши відстань в 25 кілометрів сільською місцевістю, прибули до місця пожежі через 46 хвилин. Цього часу вистачило для того, щоб вогонь охопив господарчу будівлю повністю та ще й перекинувся на сусідній житловий будинок. Цього часу вистачило, щоб вогонь знищив покрівлі господарчої будівлі та сусіднього будинку, все те майно нажите впродовж десятиліть, лишив наявне господарство без приміщень для його утримання, знищив запас кормів та приніс горе пенсіонерам. Мало того, коли 7,5 тон води, що привезли до місця пожежі два пожежні автомобілі, був витрачений і вогонь все ще продовжував нищити майно, виникла наступна проблема, що в населеному пункті відсутні місця придатні для заправки пожежного автомобілю водою. Найближчим місцем придатним для забору води була водонапірна башта в с. Верхня Сироватка, куди і довелось, за 10 км в один бік їхати. Гасіння пожежі було завершено лише о 21 годині 09 хв. 12 лютого 2018 року. Що лишилось на місці пожежі і в свідомості пенсіонерів та їх родичів, які прибули на допомогу, не можливо описати, це жах.

Не будьте байдужі, адже серед Вас шановні читачі є, як мешканці сільських населених пунктів так і депутати сільських (селищних) рад. Підіймайте дане проблемне питання перед головами рад та депутатами, можливо почують Вас, та створять належні безпечні умови, що є обов’язкові і передбачені чинним законодавством.

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.