ОКРЕМІ ПОЛІТИКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ПОБОЮВАННЯ ЖИТЕЛІВ ЮНАКІВКИ, ЩОБ НАВ’ЯЗАТИ ЇМ СВОЮ ГРУ

Про це говорив журналістам директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК,  коментуючи виступи жителів цього села проти приєднання до Хотінської ОТГ

За словами Олександра Сітака, всі аргументи людей ґрунтуються на їх побоюваннях, що нібито будуть закриватися школи, дитячі садочки, ФАПи, а за всіма необхідними довідками прийдеться їхати в Хотінь. Однак це не відповідає дійсності.

«Депутати обласної ради проголосували за зміни до Перспективного плану формування ОТГ, згідно з якими на цій території вони бачать потужну Хотінську об’єднану територіальну громаду, – зазначив Олександр Сітак. –  Хотінська ОТГ уже зараз є однією із найкращих по спроможності громад на Сумщині. І Юнаківка приєднуватиметься до громади, яка показала свою здатність до функціонування у нових умовах децентралізації, здатність управляти територією».

Посадовець підкреслив, що жодного ФАПу, жодної школи, жодного соціального закладу у створених в 2015-2016 р.р. ОТГ до цього часу не було закрито. Навпаки на умовах співфінансування з місцевих бюджетів та обласного бюджету, за рахунок міжнародних партнерів України виділяються кошти на підтримку та розвиток інфраструктури ОТГ.

Крім того, ніхто не зобов’язаний їхати в Хотінь за довідками, іншими документами дозвільного характеру. Адже на сьогодні в державі і на Сумщині йде процес реформування системи надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах.

За рахунок міжнародних партнерів України, які підтримують процеси децентралізації і виділяють кошти на проекти ОТГ, створюються нові сучасні центри надання адміністративних послуг в ОТГ, в тому числі й пересувні ЦНАПи (такий ЦНАП незабаром буде в Краснопільській ОТГ), для того, щоб жителі громади могли отримувати відповідні послуги на місцях.

«Юнаківку ніхто не зобов’язує сьогодні приймати рішення і бігти до Хотінської громади, – говорив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі. – Ми дали, таким чином, можливість іншим населеним пунктам, які знаходяться поблизу Юнаківки, приєднатися до Хотіні. Наприклад, Біловоди категорично проти об’єднання з Юнаківкою, вони себе бачать тільки в Хотінській ОТГ. І в облдержадміністрації є відповідні рішення громади села. На сьогодні відбулося впорядкування Перспективного плану для того, щоб громади, які ще не об’єдналися, змогли цей процес розпочати».

Олександр Сітак впевнений, що створювати на кордоні із Російською Федерацією малопотужну громаду – це не правильно. Користі від цього не буде ні громаді, ні області: «Більше того, на сьогодні це політичне питання. Адже окремі політики  підбурюють людей на створення Юнаківської ОТГ, бо вони туди збираються іти на вибори. Політична сила хоче розширити свої «володіння».