ДЕЛЕГАЦІЯ ВІД СУМЩИНИ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ «ВІД АНАЛІЗУ ДО ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ», ЯКА ПРОХОДИЛА СЬОГОДНІ В КИЄВІ

Захід відбувався за підсумками реалізації проєкту «Удосконалення системи соціальної роботи та надання соціальних послуг у шести цільових областях шляхом проведення аналізу стану організації та надання соціальних послуг у територіальних громадах цих регіонів, ідентифікації надавачів і визначення потреб задля цифровізації процесів»

Делегацію від Сумщини очолила заступниця начальника Сумської ОВА Олена БОЙКО. Також участь у конференції взяли директорка Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА Людмила МУСІЯКА та начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Сумській області Ірина ПАНЧЕНКО.

Під час конференції учасників та учасниць заходу ознайомили з основними результатами реалізації проєкту та обговорити подальші кроки щодо розвитку системи соціальних послуг на регіональному та місцевому рівнях у пілотних областях. З вітальним словом виступили Постійний представник UNDP в Україні Яко СІЛЬЄ та заступниця Міністра соціальної політики України Ірина ПОСТОЛОВСЬКА.

Конференція була поділена на три дискусійні панелі, в рамках яких учасники заходу говорили про реалізацію проєкту в пілотних областях та очікувані результати цього проєкту.

Як повідомила заступниця начальника Сумської ОВА, у ході реалізації експериментального проєкту професіоналами Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України» та громадської організації «Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка» здійснено аналіз стану організації та надання соціальних послуг населенню у Сумській області. У ході реалізації проєкту взяли участь всі громади області.

Олена Бойко розповіла, що в області соціальні послуги організовані у всіх 51 громаді. Зокрема, 14 громадах області надаються більше 10 соціальних послуг, у 28 громадах – від 5 до 10, у 9 – менше 5 послуг.

Соціальними послугами охоплено більше 98 тис. осіб, із яких 68,9 тис. осіб – це жінки; до 27 тис. осіб – громадяни похилого віку, більше 5 тис. осіб – особи з інвалідністю.

«Більша частина громад усвідомлює необхідність упровадження нових, як базових, так і інших спеціалізованих, соціальних послуг. Упродовж 2020-2023 років нові соціальні послуги впроваджували 29 територіальних громад області», – говорила заступниця начальника Сумської ОВА.

Очікуваним результатом реалізації в області цього пілотного проєкту стало розроблення Обласної програми розвитку соціальних послуг у Сумській області.