УПРОВАДЖЕНО МЕХАНІЗМ НАДАННЯ ЧАСТКОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ СПЛАЧЕНИХ ВІДСОТКІВ ЗА КРЕДИТАМИ

 

З метою реалізації Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Сумській області на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням сесії Сумської обласної ради від 22.12.2016 (зі змінами) – далі програма, якою з 2017 року упроваджено механізм надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, щотижня, починаючи з 30.08.2018, представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації, комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради, обласних філій державних банківських установ проводять зустрічі з підприємцями районів області, працівниками районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

30 серпня в Недригайлівському, Липоводолинському, Роменському районах, 6 вересня в Кролевецькому та  Шосткинському районах, 13 вересня в Лебединському, Тростянецькому та Охтирському районах були проведені такі зустрічі, на яких присутніх було проінформовано щодо фінансової підтримки бізнесу з районних та обласного бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад, проведена презентація механізму надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах, а працівники регіональних підрозділів Сумської філії АТ КБ «Приватбанк», Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк», Сумської обласної дирекції АБ «Укргазбанк», розповіли про нові банківські послуги та новації в банківській сфері для бізнесу.

У 2018 році (станом на 10.09.2018) на фінансування підтримки малого підприємництва виділено 6,53 млн. грн., в т.ч. з обласного бюджету –
2,8 млн. грн., з бюджетів районів – 3,1 млн. грн. та з бюджетів об’єднаних територіальних громад – 626 тис. грн.

На сьогодні уже 8 суб’єктів підприємництва області стали переможцями місцевих конкурсних відборів для отримання компенсації сплачених відсотків за кредитами, 4 з яких за 6 проектами отримали у 2017 та 2018 роках кошти як з районного (85,5 тис. грн.) так і з обласного
(67,0 тис. грн.) бюджетів. Більшість отримувачів кредитів – учасників програми  використовували кошти на закупку сільськогосподарської техніки та обладнання (трактори, комбайни, причепи, машини та ін.).

Зменшення навантаження на фінансові ресурси представників бізнесу допомагають їм в розвитку власної справи та створенню нових робочих місць.

На сьогодні плануються виїзди 20 вересня до Білопільського, Путивльського та Глухівського районів. Практична допомога місцевим органам влади триває і охопить до 15 жовтня поточного року всі райони області.

Презентація механізму надання часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими суб’єктами малого підприємництва у державних банківських установах