ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Повідомляємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України інформує про Програму ЄС «Еразмус для молодих підприємців», яка є частиною Програми ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого та середнього бізнесу.

Програму ЄС «Еразмус для молодих підприємців» започаткована в 2009 році, це – Програма транскордонного обміну, яка надає можливість новим, молодим, амбіційним підприємцям набути навичок і знань у досвідчених підприємців, які володіють малими підприємствами в інших країна-учасницях цієї Програми, а досвідченим підприємцям – дізнаватись про перспективи й нові бізнес-ідеї молодих підприємців, започаткувати співробітництво з іноземними партнерами й отримувати інформацію про нові ринки. Обмін досвідом здійснюється шляхом організації відрядження підприємця до країни-господаря строком від 1 до 6 місяців.

Програма фінансується Єврокомісією і здійснюється в країнах-учасниках за допомоги обраних Єврокомісією місцевих контактних пунктів.

Кожному кандидатові на участь у Програмі необхідно звернутися до такого пункту в його регіоні. Контактні дані щодо кожної країни містяться на сторінці за посиланням: http://bit.ly/2ouGnVL. У разі відсутності відповідного контактного пункту в Україні українські кандидати мають право звернутися до будь-якого контактного пункту в сусідніх країнах (наприклад, у Польщі, Словаччині або Угорщині). Контактна особа з обраного контактного пункту опікуватиметься питаннями кандидата та координуватиме його дії протягом всієї програми обміну: допоможе скласти заявку, встановити успішні відносини з відповідним підприємцем, а також надасть відповіді на всі запитання. Інформація з практичних та фінансових питань щодо участі у Програмі розміщена на веб-сторінці самої Програми за посиланням: http://bit.ly/1xW19N9.

Також Єврокомісією оголошено конкурс на обрання вищевказаних контактних пунктів, які продовжуватимуть впровадження Програми Дедлайн подачі заявок на конкурс – 7 червня 2017 року о 14:00 годині за київським часом. Відповідно до пункту 6.1. умов конкурсу, в ньому можуть брати участь: юридичні особи публічного права, що відповідають за питання у сферах економіки, підприємництва, підтримки бізнесу чи пов’язаних з ними питання або є активними у цих сферах; торгово-промислові палати або подібні органи; організації з підтримки бізнесу; бізнес-асоціації та мережі з підтримки бізнесу; державні та приватні організації, що пропонують послуги з підтримки бізнесу; інститути (вищої) освіти, зокрема університети або інститути для професійної освіти і навчання. Таким чином, цей конкурс покликаний відібрати організації, які підтримуватимуть заходи щодо сприяння й підвищення мобільності нових підприємств.

Детальніше про умови участі в конкурсі можна прочитати на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з питань МСП (EASME) за посиланням http://bit.ly/2oHwal2. Крім того, EASME готове відповісти на будь-які питання стосовно умов конкурсу (запити необхідно надсилати на адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).