Районна газета

ПРОФІЛАКТИКА ТА СВОЄЧАСНО ВИЯВЛЕНЕ ОНКОЗАХВОРЮВАННЯ – ЗАПОРУКА УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРОБИ

У ході апаратної наради голова районної державної адміністрації Віктор Гримайло доручив посилити співпрацю органів місцевого самоврядування та лікарів з метою підвищення ефективності та доступності медичної допомоги жителям регіону.

«Здоров’я людей є найвищою цінністю нашої держави. Тому налагоджена координація дій сприятиме максимальному результату в боротьбі з онкологічними хворобами, особливо в частині організації проведення профілактичних оглядів населення та раннього виявлення захворювань на рак», - наголосив посадовець.

По Сумському району станом на 01.07.2014 року на обліку знаходилось 1344 хворих на онкологічну патологію. Захворюваність за І півріччя 2014 року склала – 224,2 на 100 тис. населення, за 2013 рік – 201,1 на 100 тис. населення, обласний показник за І півріччя 2014 року – 200,7 на 100 тис. населення.

         За словами лікаря –онколога Сумської ЦРКЛ Андрія Катічева, аналіз захворюваності в районі протягом останніх 10 років вказує на стабільність цього показника. Але відмічається одночасне зростання питомої ваги хворих з морфологічним підтвердженням діагнозу в ранніх стадіях, що вказує на покращення діагностики та своєчасного лікування хворих.

  «Аналізуючи тенденції діагностики візуальних форм онкологічного процесу за останні роки, слід вказати на постійні позитивні показники -  занедбаних випадків на рак молочної залози, шийки матки, шкіри не зареєстровано. В цілому,  знизився рівень онкологічної захворюваності та занедбаності»,- розповів  Андрій Катічев .

Лікар-онколог звернув увагу на організацію діагностики та лікування онкологічних хворих. З цією метою проводяться щорічні профілактичні огляди на предмет виявлення передракових захворювань і онкологічної патології на ранніх стадіях. Всього за І півріччя  2014 року при профілактичних оглядах виявлено 41 хворий з онкологічною патологією на ранніх стадіях процесу, що складає 32,5% від загальної кількості виявлених (в 2013 році за аналогічний період – 30,2%) в структурі всіх вперше зареєстрованих хворих з злоякісними новоутвореннями.

Протягом останніх років зусилля влади були спрямовані на покращення діагностичної бази медичних установ. Сьогодні ендоскопічний кабінет ЦРКЛ оснащений сучасним фіброгастроскопом та ректороманоскопом. Кількість досліджень з кожним роком зростає. Показник проведення біопсій, виконаних під час фіброгастродуоденоскопії, складає 31,5%, проти середньо обласного показника – 16,8 %.

Кабінет ультразвукової діагностики оснащений двома сучасними апаратами, на яких працюють підготовлені лікарі. В районі працює пересувний флюорограф, який був у 2010 році переоснащений на флюорограф з цифровою обробкою знімків (на загальну суму 420 тис. грн.). Це дає можливість якісно оглядати  близько 20 тис. мешканців Сумського району і виявляти на ранніх стадіях злоякісне новоутворення легень (від 70 до 110 хворих щорічно). Дообстеження хворих з підозрою на злоякісне новоутворення проводиться в стаціонарах центральної районної клінічної лікарні та обласних лікувальних закладах.

«Планові профілактичні обстеження мають стати обов’язковими для кожного. Адже найбільш розповсюдженими причинами занедбаності на рак є несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою та ухилення від щорічних профілактичних оглядів», - підсумував лікар-онколог.