"ОБГОВОРЮВАЛИ ПЕРСПЕКТИВИ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ"

26 жовтня 2016 року в приміщенні Сумського обласного прес-клубу відбулась прес-конференція «Державний реєстр виборців України: чи довіряти закритій системі» за участі начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Анатолія Москаленка.

У ході прес-конференції було представлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців)», який був розроблений експертами Центру підтримки громадських ініціатив («ЦПГІ») спільно із колективом авторів із числа народних депутатів. Мета законопроекту – забезпечення належного рівня відкритості та публічності Державного реєстру виборців і розширення функціональних можливостей «Особистого кабінету виборця».

За словами Володимира Піньковського, експерта ЦПГІ, прийняття цього законопроекту вкрай важливе для суспільства на теперішньому етапі, адже закон про Державний реєстр виборців приймався десятиріччя тому і вже застарів не лише в технічному плані, а й зокрема через стан неоголошеної війни та проблеми тимчасово переміщених осіб. Останні практично позбавлені права здійснювати волевиявлення в АР Крим та Донецькій і Луганській областях, що вирішиться після прийняття законопроекту шляхом зміни місця голосування через мережу Інтернет. Також важливим моментом є нарешті надання ЗМІ та Громадським об’єднанням можливості публічного контролю за веденням реєстру виборців, що наразі неможливо.

В свою чергу Анатолій Москаленко зауважив: «Впровадження електронного кабінету виборця забезпечить швидку та ефективну комунікацію громадськості з органами ведення реєстру. Зокрема, дозволить швидко знаходити та виправляти неточності в списках виборців, без черг отримувати відомості з Реєстру, а під час загальнодержавних виборів дозволить виборцям, які не зможуть голосувати за місцем своєї реєстрації, тимчасово змінити своє місце голосування.»