ПІДПИСАННЯ УГОДИ З ЄС ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ КРАЇНИ ТА ДОЗВОЛИТЬ ПІДВИЩИТИ РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Делегація Сумського району в особі заступника голови райдержадміністрації  Наталії Нітченко, начальника відділу економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації Наталії Соколової, приватного підприємця Інни Голуб прийняли участь у обласному семінарі на тему «Торгівля з ЄС в рамках поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю. Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС» в роботі якого брав участь Посол Королівства Недерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер, директор компанії СТА Марк Хейлієр, урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький, керівництво Сумської області – заступник голови облдержадміністрації Ігор Яговдик та президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Макаренко.

В ході зустрічі були розглянуті Основні положення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Посол Королівства Недерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер наголосив, що Український Уряд, Верховна рада та бізнес повинні працювати разом, щоб забезпечити впровадження цієї угоди, визначити перспективні напрями та забезпечити, щоб підприємства максимально скористалися можливостями, що надають в рамках ЗВТ+.

Кращий доступ до ринків третіх країн буде забезпечений завдяки гармонізації технічних регламентів та стандартів згідно з вимогами ЄС та перехід на прийнятні в усьому світі стандарти шляхом укладання з ЄС угод про взаємне визнання, що також передбачатиме перспективу визнання відповідних українських товарів на ринках США, Японії, Канаді та Кореї.

Марк Хейлієр відмітив, що приведення українського законодавства в багатьох сферах комерційної діяльності у відповідність вимогам ЄС за програмою, визначеною у ЗВТ+, встановить графік поліпшення внутрішнього інвестиційного клімату та перехід до більш прозорих правил ведення бізнесу, які б зробили  внутрішнє економічне середовище більш привабливим для іноземних та вітчизняних інвесторів. Це дозволить зменшити витрати та рівень ризику в бізнесі, а також підвищити передбачуваність інвестування в Україні.

Валерій Пятницький у своєму виступі зазначив, що «Сумщина є перлиною Слобожанщини».

Ігор Яговдик подякував усіх присутніх за активну участь у семінарі та виразив побажання про посилення співпраці між регіонами країн ЄС, що надасть  розвитку торгівельно-економічного, науково-технічного та культурного співробітництва Сумщини.