ТРИ ГРОМАДИ СУМЩИНИ ВІЗЬМУТЬ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ «Е-РІШЕННЯ ДЛЯ ГРОМАД»

Як розповіла під час засідання у форматі круглого столу «Пріоритети цифрового розвитку Сумщини»експерт Центру розвитку інновацій Наталія ПАШИНСЬКА, зацікавленість у проекті виявили більше 200 громад з усіх регіонів України. Експертами було обрано 50 громад, серед яких з Сумської області – Тростянецька і Березівська ОТГ та місто Глухів

«Саме ці громади мають ресурси, бажання і певний досвід, щоб впроваджувати ІТ-інструменти у своєму управлінні», – зазначила експерт.

У рамках проекту «Е-рішення для громад» пропонуються такі ІТ-продукти, як, зокрема, реєстри громад, комунального майна та обліку адрес, програмне забезпечення GIZ, яке є найбільш потужним у світі, портал для управління, що поєднуватиме всі ці реєстри, бюджетний модуль і навчальний цифровий портал, в рамках якого кожен може пройти онлайн-навчання.

«Завдяки впровадженню ресурсів, які ми пропонуємо, підвищаться якість управління активами громади, рівень довіри інвесторів до громади та кваліфікація управлінських кадрів», – додала Наталія Пашинська, закликавши представників громад Сумщини до більш активної участі в провідних європейських проектах щодо провадження ІТ-технологій.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час засідання наголосив: «Якщо громади вже сьогодні не будуть займатися впровадженням цифрових технологій, «електронної демократії», то їх подальший розвиток не можливий».