ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: "РОЗВИТОК - СІЛЬСЬКИМ ТЕРИТОРІЯМ"

«Невід’ємною складовою розвитку сільських територій є комплексна розбудова аграрної галузі, розвиток будівництва та  житлово-комунальної сфери.  Це повинно бути ключовим у роботі місцевої влади. Таке доручення Президента України Віктора Януковича», - наголошує перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Федорченко.

За його словами, у Сумському районі будуються та реконструюються важливі соціальні об’єкти, створюються умови для активізації  будівельної сфери.

Починаючи з 2008 року, у с. Сад зведено цілий ряд багатоповерхівок, що, зокрема, дозволило одержати безкоштовне житло 30 сім’ям садів’ян, які довгий час перебували на квартирному обліку сільської ради. «Жителі  району, області  та й інших регіонів мали змогу одержати квартири за різними державними програмами «Доступне житло», спрямованими на здешевлення вартості іпотечного кредитування», - говорить перший заступник РДА.

Отже, два будинки (118 та 108-квартирні)  ввели в експлуатацію представники ТОВ «Добробутінвест». Дві новобудови (32 і 39-квартирні) зведено ТОВ «GM GROUP». ДП «Дослідне господарство» СІСГПСУ зуміли реконструювати приміщення колишнього гуртожитку і надати квартири 20 сім’ям своїх працівників.

Наприкінці минулого року завершили будівництво (реконструкцію приміщення дитсадка) 32-квартирного житлового будинку представники ТОВ «Агрофірма Суми-Насіння».

«І, до речі, придбання житла у цій новобудові здійснюються також за умовами пільгового державного кредитування», - додає Віктор Федорченко.

Триває будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків на території Червоненської сільської ради: трьох – 70 кв., один – 100 кв., один – 80 кв. Продовжується реконструкція житлового будинку загальною площею 303,6 м2   в с. Косівщина.

Станом на 18.07.2013 року  в районі всіма забудовниками за рахунок різних джерел фінансування введено в експлуатацію 5305,2 м2  загальної площі житла, що становить 36,1 % виконання до плану.

У рамках районної програми «Питна вода на 2012-2010 роки» протягом ІІ кварталу для забезпечення населення якісною питною водою та запобігання забрудненню навколишнього природного середовища проведено заходи щодо упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання в с.Токарі на суму 12,0 тис.грн (СБ), виготовлено проектно-кошторисні документації по будівництву каналізаційної насосної станції в с. Червоне витрачено 22,0 тис.грн. (СБ) та  по прокладенню водопроводу с.Вербове - с.Софіївка Северинівської сільської ради – 30,0 тис.грн.(СБ).

Виконано роботи з очистки, дезінфекції – 119 шт. шахтних колодязів у сільській місцевості.  Замінено на артезіанських свердловинах -7 шт. насосів  на енергозберігаючі (63% до плану -11 шт.) на суму 31,0 тис.грн. (СБ)

Замінено насос на каналізаційну насосну станцію  – 1 шт. (100% до плану) на суму – 11,0 тис.грн. (СБ) Реконструйовано –    3,5 км водогону . 

Для поліпшення рівня благоустрою та комунального обслуговування населених пунктів району виконано реконструкцію 3,0 км мереж вуличного освітлення, установлення 29 одиниць ліхтарів, установлено 7 приладів диференційного обліку електроенергії (116% до плану – 6 од.).

За інформацією управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, для подальшого нарощування потужностей із зберігання сільськогосподарської продукції тривають роботи з монтажу конструкції будівництва фруктосховища ТОВ “УКР.АЗ Дружба, залучено близько 17000 тис. грн.., введенно в дію овочесховища ТОВ «АгроАльянс» потужністю 1,5 тис. тон, у ПСП “Гарант”  проведена реконструкція двох  зерноочисних комплексів (ЗАВ) потужність 40 тон/добу, залучено  400 тис. грн.

Всього залучено інвестицій в АПК району на загальну суму 26,4 млн. грн

Для подальшого нарощування обсягів виробництва молока та м’яса розпочаті роботи з установки молокопроводу в ПФ ПрАТ “Райз-Максимко” на 200 голів, залучено близько 250 тис. грн., проведено реконструкцію тваринницького приміщення потужністю на 500 голів  у ПАТ “Іскра”, залучено близько 500 тис. грн.

«Є доручення Президента України щодо розвитку будівельної галузі, їх треба виконувати. Адже йдеться про економічне та соціальне благополуччя територій», - зауважив Віктор Федорченко.