ПЕТРО КІДІМЕНКО: «КОНКРЕТНІ ЗАПИТАННЯ – КОНКРЕТНІ ВІДПОВІДІ. СИТУАЦІЯ З ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ У РАЙОНІ НА ОСОБИСТОМУ КОНТРОЛІ»

Про напрямки роботи в усьому комплексі доповідала начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Катерина Самсонова.

Сумський район налічує 126 населених пунктів, із них 83 мають централізоване водопостачання. Мешканці 43 населених пунктів користуються водою з шахтних колодязів. Централізоване водопостачання забезпечується роботою 185 свердловин, 160 башт та 331,3 км водогону.

У 2011 році розпочато встановлення станцій очистки питної води.  Станом на липень 2013 року працюють  дві станції  очистки питної води  від заліза в с. Токарі та с. Верхня Сироватка та від нітратів в  с. Кіндратівка. За рішенням сесії Токарівської сільської ради у 2013 році за рахунок екологічних коштів планується встановити ще одну станцію очистки води від заліза на другому водозаборі с. Токарі.

За словами доповідача, встановлення таких установок  дає змогу забезпечити населення та інших споживачів якісною питною водою, яка відповідає вимогам ДержСанПіну.

Значна робота проведена в частині заміни водопровідних башт на станції П-го підйому. Такі станції встановлено в с. В.Чернеччина – 2шт., смт. Степанівка – 2 комунальних, 1 відомча, с. Степаненкове, с. Косівщина, с. Шпилівка, Яструбине. Станції зарекомендували себе позитивно. В планах на майбутнє встановлення «Станцій П-го підйому» там, де водонапірні башти прийшли в непридатність для подальшого використання. Переваги насосних станцій над водонапірними баштами:

Актуальним для району залишається питання якості питної води та стану утримання громадських шахтових колодязів.

«Першочергового вирішення питання в цьому напрямку потребують Верхньосироватська, Садівська, Стецьківська  сільські ради», - зазначила Катерина Самсонова.

На сьогоднішній день по сільських, селищним радах виконано благоустрій шахтних колодязів – 164 шт., відремонтовано або замінено надбудов – 16 шт.,  очищено та продезінфіковано – 119 шт.