ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: «В РАЙОНІ АКТИВНО ВПРОВАДЖУЮТЬСЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЗАХОДИ»

Як зазначив Віктор Федорченко, одним із важливих напрямків розвитку Сумського району в енергетичній сфері  є впровадження енергозберігаючих технологій та застосування місцевих видів палива. Цей напрямок роботи  розпочатий в 2007 року. Сумський район  перший в Сумській області впровадив пілотний проект по дообладнанню котелень котлами, які працюють на альтернативному виді палива.Триває ця робота і сьогодні. Протягом 2012-2013 року дообладнано 5 котелень 8 котлами.

«В цілому в районі встановлено 30 котлів, що працюють на альтернативному виді палива. Це дало можливість значно зекономити кошти районного бюджету та застосовувати місцеві види палива»  - зазначив Віктор Федорченко.

У підготовці до 2012-2013 року у Верхньосироватському та Великовільмівському навчальних закладах було дообладнано додатково 2 котельні на твердому паливі. Виконано заміну котла в Хотінському ДНЗ «Струмочок» та встановлено котел у Великочернеччинському ДНЗ «Чебурашка». У 2013-2014 роках планується переведення Великочернеччинської спеціалізованої школи на твердопаливне опалення. Загалом на балансі управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  знаходиться 10 твердопаливних котелень. За рахунок даного енергозберігаючого заходу щорічно вдається зекономити близька 30% витрат на опалення . На 2013-2014 роки планується забезпечити біля 3 000 м3  дров. Графік постачання твердого палива обговорено з постачальниками. 100% забезпечення твердим паливом планується до кінця серпня.

  У 2012 році  було замінено 8 насосів в свердловинах на енергозберігаючі, що також дало значну економію електроенергії з наступним зниженням витрат, які  впливають на тарифи.

У жовтні поточного року відновив роботу Низівський селищний будинок культури, відновлено опалення та проведено ремонт. Майже 20 років Сульський сільський клуб  не опалювався. Наприкінці 2012 року у цьому клубному закладі було відновлено опалення.