МИХАЙЛО МІНЯЙЛО: «МІСЯЧНИК БЛАГОУСТРОЮ ТА САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ ПРОВЕДЕНО»

Михайло Міняйло, начальник відділу містобудування та архітектури РДА, зазначив, що роботи проводились щодо:

- ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів у кількості – 9 шт.,

- прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків та скверів – 39 шт., дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ – 136 шт., вулиць, доріг, тротуарів, зупинок транспорту, та очищення від сміття берегів водойм у населених пунктах – 55 тис.кв.м;

- сільськими, селищними радами району було затверджено перелік видів оплачуваних громадських робіт, що мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам громади, та спільно з районним центром зайнятості організовано роботу щодо залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт з благоустрою населених пунктів.

Через районний центр зайнятості до робіт з благоустрою територій району станом на 08.05.2013 залучено 276 непрацюючих осіб.

- забезпечено висвітлення стану проведення щорічної весняної акції „За чисте довкілля“ та дня благоустрою у районній газеті „Вперед” та на сайті районної державної адміністрації;

- підприємствами та організаціями району продовжується робота по приведенню придорожніх смуг у відповідність до вимог експлуатаційних паспортів автомобільних доріг. У цій роботі активну участь приймали і відділи та управління райдержадміністрації.

Районною санепідемстанцією проводилася рейди по перевірці санітарного стану населених пунктів. За результатами яких притягнено порушників до відповідальності. Станом на 18.05.2013 складено 6 протоколів на порушників санітарного стану району на загальну суму 544 грн.

В загальноосвітніх навчальних закладах району проведено весняну акцію „За чисте довкілля”, до якої була залучена учнівська молодь і педагогічні працівники. Під час акції були впорядковані території шкіл, спортивні та дитячі майданчики, побілені дерева та бордюри. Прибрано стадіони, парки, сквери, пам’ятники, меморіальні комплекси, братські могили, кладовища, місця почесних поховань. Впорядковували прибережну смугу водойм. Висаджені фруктові дерева, кущі, багаторічні та однорічні квіткові рослини, створено бузкові алеї пам’яті. Випускниками шкіл посаджені березові, калинові та ялинові алеї.

20.04.2012, 24.04.2012 хід проведення  щорічної всеукраїнської весняної акції “За чисте довкілля” та Дня Благоустрою розглядалося на засіданнях районного оперативного штабу з проведення щорічної всеукраїнської весняної акції „За чисте довкілля” та дня благоустрою.

З нагоди відзначення 68-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років сільськими, селищними радами проведено роботи по приведенню в належний стан братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань і проведено роботи по приведенню їх до відповідного санітарного та естетичного стану у кількості 70 шт.

20.04.2012 організовано та проведено за участю управлінь та відділів районної державної адміністрації День Благоустрою, силами працівників Сумської райдержадміністрації, Низівською сільською радою і підприємствами, що знаходяться на території сільської ради приведено в належний стан парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва ХІХ ст. місцевого значення „Низівський” загальною площею 7 га та прилеглу територію до будинку Кондратьєва (музей Чайковського). Також висаджено 50 дерев, 15 кущів та 0,7 тис. кв.м. газону.