ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – ЕКОНОМІЯ РЕСУРСІВ ТА КОШТІВ

«Державна підтримка утеплення житлових будівель в Україні: умови та перспективи» стали  темою роботи семінару за участю першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Коваленка

В рамках семінару  обговорені практичні кроки державної програми з утеплення. Сільські та селищні очільники, депутати районної ради,  керівники філії «Сумське обласне управління  АТ «Ощадбанк» та  Сумського відділення «Укргазбанк»,  представники  ОСББ та фірм, які нині на ринку послуг активно працюють над провадженням енергоефективних технологій у життя, мали змогу обговорити комплекс заходів (придбання котла, обладнання та матеріалів як фізичними особами так ОСББ) та як отримати відшкодування за це.

Під час заходу Юрій Коваленко  наголосив на важливості державної підтримки заходів термомодернізації та утеплення будинків, які здійснюються в області та в районі, а також на залученні їх кредитування державними банками.

«Нині питання енергетичної незалежності держави - це одне з найголовніших питань національної безпеки України. Ми повинні більш розумно і раціонально використовувати енергоресурси», - звернувся до учасників семінару посадовець.

Також Юрій Коваленко підкреслив, що  процес втілення енергозберігаючих заходів сьогодні є вкрай назрілим і необхідним.

«Треба зберегти  газ в  країні, перейшовши на його жорстку економію.  В той же час треба захистити населення від високої ціни на газ. Вихід? Зменшення затрат та збереження тепла в оселях, адміністративних приміщеннях, об’єктах соцсфери впрваджуючи енергозберігаючі технології», - додав перший заступник голови райдержадміністрації.

За його словами, в районі  зроблені реальні кроки в цьому напрямку, в тому числі проведено ряд семінарів і навчань  щодо енергозбереження в  районі. Рік тому відбувся виїзний семінар у смт Степанівці та тему: «Про роботу виконавчих органів місцевого самоврядування по реалізації повноважень у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів». Мали змогу ознайомитися з роботою бюджетних установ селища, учасникам було продемонстровано заходи по енергозбереженню. Акцентувалася увага на перехід на альтернативне паливо.

«Щодо конкретних кроків в  цьому напрямі, встановлено тепломеханічне обладнання в 2 школах (Косівщинській та Басівській) і переведено котельні шістьох шкіл з газового опалення на опалення дровами (Велика Чернеччина, Нижня Сироватка, Верхня Сироватка, Стецьківка, Юнаківка)», - підкреслив Юрій Коваленко.

Великий інтерес у присутніх у залі викликав виступ керівника ресурсного центру підтримки ОСББ «Сумщина – чиста енергія», член національної ради з питань функціонування ОСББ при Кабінеті Міністрів України Романа Гученка. Він навів переконливі приклади, що саме  ОСББ є  і буде тим  справді  відповідальним власником, який  на основі ефективних способів управління багатоквартирними будинками впроваджуватиме енергозберігаючі заходи та створюватиме комфортні умови для проживання людей  за економної плати  за комунальні послуги.

Корисну інформацію щодо порядку, можливостей та способів заощадження при виконанні робіт з енерго- та газозбереження, тобто з умовами кредитування банками заходів  з утеплення будинків ОСББ та фізичних осіб ознайомили: керуюча ТВБВ №100810145 філії «Сумське обласне управління АТ «Ощадбанк» Наталія Цапенко  та начальник  Сумського відділення АБ «Укргазбанк»  Олександр Бурлаков.

Продемонстрували наочно, проконсультували про сучасні енергоефективні технології та обладнання при проведенні утеплення будинків представники ряду фірм:  «Хенкель», «Капарол», «Епіцентр», «Енерджі-2005».

Зацікавила інформація про нормативи та параметри світлопрозорих металопластикових конструкцій від Олега Хібарного, генерального директора компанії «Енерджі-2005» та Анатолія Кривця, директора з розвитку цієї ж компанії.

 «Фінансова доступність енергоефективності в поєднанні із новою системою адресних субсидій є ключовим фактором реформи сфери енергетики», - акцентував на завершення роботи семінару Юрій Коваленко.