ВІКТОР ГРИМАЙЛО: «ОСВІТЛЕННЯ ВУЛИЦЬ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ ЛЮДЕЙ»

«Влада і громада мають і надалі спільно працювати над покращенням благоустрою сіл та селищ, зокрема у напрямку відновлення вуличного освітлення. Недостатній рівень освітлення як на центральних шляхах,  так і у найвіддаленіших населених пунктах впливає на кількість дорожньо-транспортних пригод та стає додатковим джерелом небезпеки для мешканців району», - наголосив голова районної державної адміністрації Віктор Гримайло у ході апаратної наради.

Втім, за його словами, облік та управління зовнішнім освітленням також має проводиться ефективно. 

«Це – об’ємна робота, яка, тим не менше, має бути продовжена та реалізована за принципом енергоощадливих технологій», - підкреслив посадовець.

Роботи з відновлення ліній вуличного освітлення в районі проводяться з 2006 року. Наразі виконується районна Програма «Відновлення вуличного освітлення населених пунктів району на 2012-2015роки».

За інформацією начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Катерини Самсонової, є такі населені пункти, які освітлюються повністю. Це Ольшанка, Могриця, Ясени, Васюківщина, Радьківка, Рибці, Новосуханівка, Косівщина та інші.

У Верхній та Нижній Сироватці запроваджують заходи з встановлення енергозберігаючого вуличного освітлення. Воно вже змонтоване і невдовзі буде підключене до електромережі.

Всього по Сумському району відновлено 220,11 км вуличного освітлення, які освітлюються 1611 ліхтарями, в роботу включено 122 КТП. Для економії електроенергії та коштів активно розглядається можливість встановлення вуличного освітлення від сонячних батарей.