НАДІЙНІСТЬ РОБОТИ МЕРЕЖ ВОДОПОСТАЧАННЯ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКІСНИХ УМОВ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ

Співпраця з сільськими, селищними головами та надавачами послуг  з питань водопостачання має бути посилена,  наголосив голова районної державної адміністрації Петро Кідіменко на апаратній нараді. 

Очільник району переконаний, скоординована робота з сільськими, селищними радами щодо планування модернізації системи водопостачання, реконструкції башт та заміни насосного обладнання на енергоефективне дасть змогу поліпшити надання послуг з водопостачання та здешевшити  послуги. Також кожна територія має завершити розроблення схем оптимізації системи водопостачання.

У районі особлива увага приділяється існуючим водогонам. Як приклад, Степанівська селищна рада, Токарівська, Кровненська, Могрицька, Яструбинська сільські ради активно впроваджують заходи з модернізації та будують нові водогони.

Впроваджуючи заходи з енергозбереження,  проводиться робота в частині заміни водопровідних башт на «Станції ІІ-го підйому». Такі станції встановлено в селах. В.Чернеччина, Степанівка, Степаненкове, Косівщина, Шпилівка, Яструбине.

«Станції зарекомендували себе позитивно, дають економію енергоресурсів, забезпечують стабілізацію подачі води в мережу. У споживачів значно поліпшився тиск води, покращилась якість води та скоротились пориви водогону. Такий аналіз проводиться по кожні встановленій «Станції П-го підйому».  В планах на майбутнє встановлення таких станцій там, де водонапірні башти прийшли в непридатність для подальшого використання», - говорить начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Катерина Самсонова.

За її словами, з сільськими, селищними головами проводиться робота по ознайомленню їх з новітніми технологіями в частині роботи системи водопостачання і, тим, хто бажає працювати надається практична допомога.

Для вирішення питання якості питної води в свердловинах та шахтних колодязях, починаючи з 2011 року поступово встановлюються станції очистки води від заліза. Такі станції встановлені в с. Токарі, с. Верхня Сироватка. У с. Кіндратівка встановлено станцію очистки води від нітратів. В цілому по району виконано благоустрій шахтних колодязів – 367, відремонтовано або замінено надбудов – 144 ,  очищено та продезінфіковано – 281 та побудовано два нових колодязя в с.Токарі.