СЕЛИЩЕ НАБУВАЄ КОМФОРТНИХ УМОВ ДЛЯ ЖИТТЯ

Визначаючи завдання щодо розвитку регіонів, Президент України завжди виокремлює проблеми, пов’язані із перспективами сільських територій. Зокрема нещодавно на черговому засіданні Ради регіонів у Борисполі Віктор Янукович висловився так: «Якщо ми не будемо вкладати кошти в сільську інфраструктуру, якщо ми не будемо будувати дороги, якщо ми не будемо будувати житло для селян, село не розвиватиметься».

– Кому, як не всім нам, хто працює для сільської місцевості, хто там живе і трудиться, не розуміти, наскільки важливо саме предметно виконувати ці завдання, – сказав, підсумовуючи свою чергову поїздку до селища Степанівки, перший заступник голови РДА Віктор Федорченко. – Зрозуміло, що у такому великому за площею районі, як Сумський, різні умови для проживання у найвіддаленішому від обласного центру населеному пункті і у розташованому під Сумами. Різні підходи мають бути щодо розв’язання нагальних проблем і вибудови перспектив. Але одне зрозуміло: проблеми кожного села, великого чи малого, треба бачити як на долоні і вміти зосередитися на їх розв’язанні. Так поступово, крок за кроком комфортнішим стає життя у тій же Степанівці.

Як, наприклад, бачить завершення робіт щодо вдосконалення матеріальної бази соціальної інфраструктури території очільниця Степанівської селищної ради Галина Макушенко?

– Сподіваюся, що сьогодні всі наші сили розподілені правильно. А все тому, що приступаючи до тієї чи іншої справи, ми спочатку намагаємося знайти гальмівні проблеми…

Незабаром (а завдання – завершити протягом місяця) комфортнішим стане перебування у школі учнів ЗОШ №1, адже нарешті тут буде внутрішній туалет. Що важливо було для селищного голови? Аби недорого і до ладу. Попрацювали найретельніше із проектантом – вдвічі здешевили виконання робіт. І за рахунок того, що його облаштовують у підвальному приміщенні, і за рахунок розподілу обов’язків між місцевими підприємствами, які вирішили вкласти і свої кошти, і матеріали, і робочу силу в облаштування об’єкта. Всі вони обговорювали свої обов’язки, так би мовити, за «круглим інвесторським столом». Зокрема, керівник ФГ «Мрія-СК» депутат районної ради Сергій Карпенко (господарство має на степанівських землях понад 140 га землі) за соціальною угодою вкладає у даний об’єкт 40 тис. грн. Очільник ТОВ «Ганіш» депутат сільської ради Микола Аліфанов від свого товариства запропонував робочу силу, адже і ті ж двері, і монтування каналізаційної системи – під силу рукам працівників ТОВ.

Сподівається селищна очільниця, що на Новий рік відкриється амбулаторія практики сімейної медицини (приміщення колишнього ФАПу розширили, оновлюють). Не відразу це зуміли зробити – додаткові площі селищна рада придбала ще у 2010-ому. До речі, у жахливому стані. Так що є над чим попрацювати, аби довести до ладу. Потрібні були кошти. А без медичної установи такого типу важко обходитися жителям: 1600 чоловік так званого Центру у селищі зможуть тут одержати медичні послуги.

До речі, і в цілому громада осторонь не стоїть – зібрала близько п’яти тисяч гривень на придбання матеріалів для облаштування опалення. Взагалі ця установа щаслива стосовно її «опікунів». Депутат районної ради директор ТОВ «Аккад» Андрій Бойко надав будівельні матеріали (до речі – благодійна допомога), не обійшла увагою це приміщення Сумська ЦРКЛ (7 вікон замінили на новенькі)…

Власне, з точки зору активності степанівська громада на особливому рахунку… От, приміром, доладовується (останні штрихи) станція другого підйому води (з частковою заміною деяких складових водопровідної мережі). Депутат селищної ради Микола Сизоненко зібрав небайдужих сусідів на допомогу приватному підприємцю Віталію Лисуєнку. Свої «місцеві» руки сприяли й здешевленню робіт (до розумних меж, звичайно). Як же степанівцям самим не бути зацікавленим у поліпшенні водопостачання селища.

Ну і на території тривають заходи щодо подальшого поліпшення якості життя населення. Буде відремонтований дах у ДНЗ «Жайворонок», встановлять додатковий опалювальний котел у ДНЗ «Орлятко», два котли нових з’являться у «Дзвіночку», матиме новенький й СБК, потеплішає у Головашівському СБК із завершенням робіт з газопостачання (до речі, частка ТОВ «Хлібодар», вкладена у цей об’єкт - 25 тисяч)…

Отже, селище набуває комфортних умов для життя. Власне така робота є незупинною.