ЗАОЩАДЖЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ

В умовах сьогодення питання ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливим для сучасної України.

Одна з таких фінансових програм підтримки кінцевого споживача розроблена Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Так, з жовтні 2014 року Держенергоефективності запроваджено Програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 №1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження». Цей механізм забезпечує відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів.

Ощадбанк та Держенергоефективність, яке є головним розпорядником виділених коштів та відповідальним виконавцем зазначеної програми енергозбереження, розробили наступний механізм отримання кредиту:

 1 крок. Потенційний позичальник обирає товар у магазині та, отримавши рахунок-фактуру, надає його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту.

2 крок. Після визначення банком можливості надання кредиту банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

3 крок. Позичальник сплачує продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі від 10% від вартості котла та надає до банку відповідні підтверджувальні документи.

4 крок. Після укладення кредитного договору з фізичною особою банк надає позичальнику кредит шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, а позичальник надає до банку документ, що підтверджує отримання ним котла від продавця.

5 крок. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в свою чергу перераховує банку кошти для відшкодування кожному позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн. Ці кошти перераховуються на поточні рахунки позичальників, відкриті в Ощадбанку.

v    Кредит надається на строк до 36 місяців.

v    Ставка – 25% річних

v    Обов’язковий власний внесок – 10% від вартості котла

v    Мінімальна сума кредиту – 1000 грн.

v    Максимальна сума кредиту – 30 000 грн.

         Перелік документів, необхідний для отримання кредиту за Програмою:

 Кредитна заявка на одержання кредиту (заповнюється в банку)

Паспорт громадянина України (та ксерокопія)

 Картка платника податків з реєстраційним номером облікової картки в Державному  реєстрі фізичних осіб – платників податків  або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера позичальника (та ксерокопія)

Документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців

Правовстановлюючий документ на нерухоме майно, яке перебуває у власності Клієнта або у власності членів його сім’ї (за умови документального підтвердження, що власник нерухомого майна є членом сім’ї позичальника) (та ксерокопія)

Рахунок (рахунок-фактура) на обраний котел

Інші документи (за необхідності).

У разі виникнення додаткових питань щодо умов кредитування за програмою енергозбереження можна зателефонувати до контакт-центру банку за номерами.: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України) та +38-044-363-01-33 (за тарифами Укртелекому) або отримати дану інформацію на офіційному сайті банку www.oschadnybank.com