ПРО ПІДСУМКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СУМСЬКОГО РАЙОНУ ЗА 9 МІСЯЦІВ СУМСЬКОГО РАЙОНУ

Протягом звітного періоду у районі проводилась певна робота щодо реалізації програми економічного та соціального розвитку району на 2014 рік.

Вагому роль в галузі економіки району відіграє сільськогосподарська галузь. Слід відмітити, що в районі продовжується збирання зернових культур станом на 21.10.2014 року зібрано 201,3 тис. тонн (70% до плану), урожайність складає 54,4 ц/га., це (88% до плану), завершено збирання пізніх культур (гречки та проса) та закінчують збирання технічних культур(соняшника та сої).

Також, вагому частку виробництва сільськогосподарської продукції в районі займає тваринницька галузь.

Так, в порівнянні з відповідним періодом минулого року,  виробництво м'яса зросло на 18% (6908тонн), молоко  збільшилось на 3% (22937 тонн), яєць нажаль зменшилось на 6% (93646 тис. штук).

З метою розбудови інфраструктури аграрного ринку протягом 2013 – 2014 років ТОВ «Зернова індустрія» було подбудовано елеватор у смт. Низи, проектною потужністю 60 тис. тонн.  За звітний період  ФГ «Зернова долина», ТОВ АФ «Владана» побудовано  зерносушарки,  ПСП «Гарант» проведено будівництво зерносушарки та реконструкцію складських приміщень.

За обласними даними Сумський район займає перше місце серед районів області по поголів’ю корів, свиней та птиці, друге місце - по поголів’ю ВРХ.

Отже, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, район збільшив поголів’я свиней на 8% (22404 голів), корів на 1% (5417 голів). В той же час у зв’язку з низькою закупівельною ціною на яловичину, що робить галузь нерентабельною та плановою реалізацією ТОВ “Авіс–Україна” поголів’я на переробні підприємства, відбулося зменшення поголів’я ВРХ на 5%  (12756 голів) та птиці на 27% (754855 голів). В подальшому підприємство планує стабільно працювати, не зменшуючи поголів’я птиці.

З метою розвитку великотоварного виробництва з використанням сучасних технологій у ТОВ «Сумський бекон» у вересні 2014 р. було розпочато реконструкцію птахівничого приміщення, завершення якої  планується у листопаді 2014 р.

За звітний період сільгосппідприємствами залучено 19,7 млн. гривень капітальних інвестицій з придбання техніки.

На території району діє 2 промислових підприємства ТОВ «Завод Еко-продукт» та ПАТ «Сумський завод продтоварів». На сьогодні значно підвищив свою виробничу діяльність ПАТ «Сумський з-д продтоварів», який відновив роботу цеху по переробці насіння соняшнику на олію. З вересня поточного року на підприємстві запущено лінії по виробництву гірчиці та гранульованого лушпиння соняшнику, що забезпечило робочими місцями більше ніж 80 спеціалістів різної кваліфікації. За І півріччя 2014 року на придбання нового обладнання та ремонт основних засобів було освоєно 2 млн. грн.  капітальних інвестицій.

Ріст виробництва вплинув і на загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг). Так за січень-серпень 2014 року по Сумському району  він збільшився майже в 4 рази в порівнянні з відповідним періодом 2013 року і склав 65551,4 тис.грн.. У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції становить 1043,2  гривні, що на 774 гривні більше ніж за відповідний період  2013 року.

В  житлово-комунальному господарстві  за 9 місяців 2014 року для поліпшення питної води  виконано ремонт з заміною надбудов – 11 колодязів (21% до плану); благоустрій – 69 колодязів (140%до плану); проведено дезінфекцію – 52 колодязів (25% до плану).

З метою модернізації та розвитку централізованих систем водопостачання і водовідведення з використанням енергоощадного обладнання та технологій замінено 17 насосів  на енергозберігаючі (план -25 одиниць).

Будівництво нових водопровідних  мереж:

0,516км водопроводу с.Вербове - с.Софіївка Северинівської сільської ради на суму 116тис.грн.

Для освоєння коштів в сумі 100,0 тис. грн. з цільового фонду інженерно-транспортного та соціальної інфраструктури району у складі спеціального фонду обласного бюджету проводиться будівництво водогону до с. Харківщина Шпилівськолї с/р. На сьогодні  сплачено аванс в сумі  52,0тис.грн. на придбання матеріалів.

Проведено реконструкцію 0,045км водогону в с.Токарі Токарівської с/р (план - 0,8км).

Проведено будівництво та реконструкція 7,4 км мереж вуличного освітлення (заплановано-21,5 км), установлення 83 одиниці енергозберігаючих джерел освітлення (запл.-164 од.) та 11 приладів диференційного обліку електроенергії.

На сьогодні управлінням освіти освоєні кошти в сумі 195,0 тис.грн. з цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури району у складі спеціального фонду обласного бюджету на проведення капітальних ремонтів будівлі, а саме: відремонтовано покрівлі в Косівщинській ЗОШ (70 тис. грн.) та Червоненській ЗОШ (60 тис. грн.), замінено віконні блоки у Терешківському НВК ( 65 тис. грн.).

-  Проведені заходи по економії природного газу та бюджетних коштів, а саме:

- встановлено твердопаливні котли у В.Чернеччинській ЗОШ (95 тис. грн.) та Н.Сироватській ЗОШ (119,5 тис. грн.), планується зекономити за опалювальний період 350,0 тис.грн. та у 16  дошкільних навчальних закладах на загальну суму 644,5 тис.грн.

- придбано твердопаливний котел В.Сироватської ЗОШ (98,5 тис.грн.) та встановлено тепломеханічні обладнання для В.Сироватської, В.Чернеччинської, Н.Сироватської, Басівської загальноосвітніх шкіл на загальну суму (378,3 тис. грн.) за рахунок субвенцій сільських та селищних рад;

-  За кошти з районного бюджету встановлено  газовий котел з вищим КПД у Косівщинській  ЗОШ (70 тис. грн.);

- Проводиться капітальний ремонт приміщення котельні Н.Сироватської ЗОШ, а саме з ремонту покрівлі та монтажу котла, освоєно коштів 38,3 тис.грн. (виділено 121,7 тис.грн.).

Замінено 181 віконний блок у 14 навчальних закладах та 9 вхідних дверей у 8 навчальних закладах за рахунок субвенцій сільських, селищних рад.

За рахунок субвенцій переданих сільськими радами проведено капітальний ремонт шкільних автобусів для Садівської ЗОШ та Новосічанської ЗОШ Кияницької сільської ради на загальна суму 112,0 тис. грн.

На фінансування галузі охорони здоров’я на 2014 рік затверджено (з урахуванням уточнення) 35347,7 тис. гривень, за січень-вересень місяць 2014 року заклади охорони здоров'я району профінансовані в обсязі 23855,0 тис. гривень, в тому числі  на медикаменти затверджено 1688,1 тис. грн., профінансовано за січень-вересень місяць 2014р. – 1019,5 тис. грн.

На зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я на 2014 рік заплановано 991,4 тис. грн., фактичні видатки за 9 місяців 2014 року склали 197,1 тис.грн., а саме було придбане наступне обладнання та проведені роботи:

-  придбано медичне обладнання для Бездрицької, Яструбинської, Низівської, Юнаківської АЗПСМ на загальну суму 66,0 тис. грн.

-  для п’яти закладів охорони здоров’я сільської мережі придбане тепломеханічне обладнання (Миколаївської, Яструбинської, Степанівської, Н.Сироватської АЗПСМ та Симонівського ФП) на загальну суму114 тис.грн.;

- Розпочаті роботи з капітального ремонту покрівлі, ліфта та системи вентиляції рентгенологічного кабінету центральної районної клінічної лікарні планується освоїти кошти в сумі 67 тис. грн;

-  Виготовлена проектно-кошторисна документація на проведення капітального ремонту приміщення Садівської АЗПСМ.

В районі також приділяється увага соціальному забезпеченню населення різних вікових категорій.

Постійно ведеться районної комісією контроль за своєчасною виплатою заробітної плати (середньомісячна заробітна плата за І півріччя - 2311 грн.) та за «тіньовою» зайнятістю. З початку року на підприємствах-боржниках зменшена заборгованість по заробітній платі на 294,0 тис. грн., або на 37%. В результаті перевірок, за виявлені порушення з нарахування та виплати заробітної плати по 6 СГД донараховано 220,4 тис. грн., сплачено до бюджету 180,2 тис. грн., легалізовано 23 робочих місця.

З метою зменшення чисельності безробітного населення (483 осіб) в районі діє програма зайнятості населення, завдання якої є створення нових робочих місць. За 9 місяців поточного року створено нових робочих місць для 629 осіб, що складає 142,3% від річного завдання (442 осіб). Взагалі упродовж звітного періоду працевлаштовано за сприянням служби зайнятості 434 безробітних та 184 особи, які звернулися за пошуком роботи та яким не було надано статус безробітного. Рівень працевлаштування складає 38,7 %.

Середній розмір пенсій в районі за 9 місяців зріс до початку року на 2%  і становить 1315,33 грн. Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 210,9 млн. грн., що 8,6 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій та грошових допомог пенсіонерам району (18 тис. пенсіонерів на обліку) станом на 01.10.2014 року складає 36,7 %.

Для наповнення бюджетів здійснюється постійний контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

За 9 місяців 2014 року до місцевого бюджету Сумського району надійшло 52088,0 тис. грн. при прогнозному завданні 48712,7 тис. грн., рівень виконання склав 106,9 %.

Також в районі на протязі звітного періоду проходили  масові культурно-мистецькі заходи. Проведено за 9 місяців поточного року  4 районних фестивалів та 5 культурно-мистецьких заходів.

Для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури за залучені кошти проведені ремонтні роботи в  19  закладах культури району на загальну суму 492 тис. грн.

Проведено роботи з капітального ремонту стелі в приміщенні Комунального закладу Сумської районної ради –Садівської дитячої школи мистецтв -12,0 тис. грн.

Незважаючи на позитивні тенденції та виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку району на 2014 рік,  залишається ряд завдань, які будуть вирішуватися у 4 кварталі поточного року, а саме: з метою поліпшення екологічної ситуації проводитиметься робота щодо утилізації отрутохімікатів, в результаті поданої заявки плануємо участь в ПРООН, проваджуватимуться заходи з енергозбереження.