АНДРІЙ КРАМЧЕНКОВ: «ЗМІНА СВІТОГЛЯДУ ЛЮДЕЙ – ЦЕ ШЛЯХ ДО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ, ШЛЯХ ДО ЄВРОПИ ТА КРАЩОГО ЖИТТЯ»

 

На Сумщині проходять Дні проекту GIZ «Програма федерального міністерства економіки і технологій з підготовки управлінських кадрів Німеччина-Україна: Fit for Partnership with Germany»

Про особливості німецько-українського проекту, підсумки та перспективи його втілення йшлося під час брифінгу.

«Завдяки «Українській ініціативі», яка сприяє зміні  світогляду людей, у нас з'являється нова генерація молодих управлінців. Вони розуміють як розвивається економіка в провідних країнах Європи, як працює бізнес, як реалізувати ті чи інші проекти. Люди зі стратегічним мисленням є в Україні та на Сумщині, зокрема. Головне – прислухатися до них. Це шлях до ефективних змін в Україні», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Андрій КРАМЧЕНКОВ.

Він переконаний, що у подальшому співпраця Сумщини з Програмою з перепідготовки управлінських кадрів буде поглиблюватися та вдосконалюватися.

Керівник проектного бюро Програми GIZ Світлана СТЕПАЩЕНКО наголосила, що проект спрямований, в першу чергу, на соціально-економічний розвиток як всієї України, так і кожної області.

«Проект дає можливість представникам бізнесу ознайомитися з економікою Німеччини, подивитися як працює бізнес, як встановлюються контакти з партнерами, вивчити роботу підприємств. Кожен учасник проекту набуває необхідних знань, вмінь та навичок, які дають можливість успішно самореалізуватися в Україні», – поінформувала Світлана Степащенко.

За її словами, участь у проектах змінює бізнесове мислення, а це завжди спонукає до розвитку та самовдосконалення.

Програма передбачає два етапи: перепідготовку (безкоштовне навчання) у вищих навчальних закладах за напрямами «Менеджмент» та «Економіка і підприємництво» та стажування менеджерів за кордоном.

За результатами відбору Сумської регіональної робочої групи у 2012-2013 роках на базі Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та Київського національного торгово-економічного університету пройшли перепідготовку 40 спеціалістів. У 2014 році від Сумської області в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара завершують перепідготовку 14 спеціалістів.

На сьогодні основним партнером Програми в перепідготовці управлінських кадрів за кордоном є Німеччина. З 2012 року стажування в цій країні пройшли 26 представників бізнесу Сумщини, зокрема, протягом 2014 року – 8 учасників.

Згідно з даними аналізу ефективності реалізації Програми у регіонах, проведеного Секретаріатом МЦПК та регіональними робочими групами за 2012-2013 роки на підприємствах-учасниках Програми в Сумській області створено 72 нових робочих місця, обсяги надходження до бюджетів від цих підприємств склали 7,4 мільйона гривень.

У рамках проведення Днів проекту GIZ на Сумщині, які проходитимуть 16 та 17 жовтня, передбачена низка тренінгів, експертних обговорень, дискусій, майстер-класів та креативних майстерень для представників бізнесового середовища Сумщини.