Районна газета

ДОВІДКА ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ

 

Відділом агропромислового розвитку управління розвитку сільських територій районної державної адміністрації проводиться постійна робота з реалізації державних програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 мільярдів гривень.

Для юридичних осіб передбачена дотація за утримання корів, яка надається на безповоротній основі двічі на рік станом на 1 січня та на 1 липня поточного року у розмірі 750 гривень за голову. Організаційна робота по наданню державної підтримки продовжувалася. Так, документи від юридичних осіб приймалися Мінагрополітики до 1 жовтня

В результаті проведеної роботи, 9 підприємств – юридичних осіб району надали необхідні пакети документів до Мінагрополітики для отримання такої дотації

Для фізичних осіб, які утримують молодняк великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, загальний обсяг дотації складає 2500 гривень на 1 голову молодняка, так станом на 01.09.2018 надали документи 122 фізичні особи на загальну суму 229400 гривень. Документи від фізичних осіб будуть прийматися відділом протягом бюджетного року до 1 грудня поточного року.

Відділом проводиться постійний моніторинг щодо збільшення відсоткової ставки за оренду земельних часток (паїв). Станом на 01.10.2018 в середньому по району цей показник складає 9,5 % від нормативної грошової оцінки землі.

Обсягів фінансової підтримки соціальної сфери села підприємствами, які здійснюють господарську діяльність на території району за 9 місяців поточного року 1 мільйон 721 тисячу гривнь, що становить 20,9 гривень на 1 га використовуваної ріллі.

Організовано 13 виїздів робочої групи з питань врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної форм власності на території Сумського району.

Організовано засідання комісії з визначення та відшкодування збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам та нараховано суми збитків Кияницькій та Бездрицькій сільських радах.

Проведена організаційна робота з включення в перелік заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік в частині виділення коштів на проведення робіт з екологічного збирання, перевезення, зберігання, непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин у Сумському районі на умовах співфінансування даного заходу не менше 20 % від вартості робіт, загальною кількістю 43,43 тонни, а саме:

- Басівська сільська рада – 2,692 тонни;

- Сульська сільська рада – 9,569 тонн;

- Миколаївська об’єднана територіальна громада – 27,07 тонни;

- Нижньосироватська об’єднана територіальна громада – 2,1 тонни;

- Хотінська об’єднана територіальна громада – 2,0 тонни.