АГРАРІЇ СУМСЬКОГО РАЙОНУ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Голова райдержадміністрації Ігор Кривозуб наголосив на важливості якісної підготовки до проведення в районі нової посівної кампанії.

«В умовах військової агресії,  забезпечення продовольчої безпеки країни – найголовніше питання. Тому підготовка до проведення комплексу весняно-польових робіт має пройти організовано, а  посівна кампанія проведена вчасно і на належному рівні», - зазначив Ігор Кривозуб  у ході наради з керівниками агропідприємств Сумського району.

Особлива увага була приділена питанням забезпечення господарств паливно-мастильними матеріалами, добривом, перевірки якості насіння, необхідного для весняно-польових робіт.  

За прогнозами управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, цього року площа посівів в районі складатиме 82,5 тисяч гектарів, що залишається на рівні минулого року.  В тому числі ярих культур очікується посіяти на площі 54,5 тисяч  гектарів.

Сумський район  забезпечений насінням ярих зернових культур в повному обсязі. Вже проводено його очищення та доведення до посівних кондицій.

Озимий зерновий клин під урожай 2015 року складає 23,4 тисяч гектарів, що на 6,8 тисяч гектарів більше ніж минулого року.  Крім того, посіяно 159 гектарів озимого ріпаку.

У прогнозованій структурі посівних площ сільськогосподарських культур під урожай 2015 року переважає озима пшениця, кукурудза на зерно, соняшник, ярий ячмінь та соя.

Як поінформував начальник управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації  Григорій Пархоменко, посіви озимих зернових та  озимого ріпаку знаходяться в доброму і задовільному стані. Ведеться постійний моніторинг цих посівів, проводяться заходи захисту. 

Наявний парк техніки дозволить провести комплекс весняно-польових робіт в оптимальні терміни. Щодо матеріально-технічних ресурсів, то на цей час йде їх накопичення.  Сільгосппідприємства продовжують закупівлю мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів.