ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ В СУМСЬКОМУ РАЙОНІ СТАБІЛЬНА

Начальник управління державної ветеринарної медицини у Сумському районі Євген Лазоренко підвів підсумки роботи державної надзвичайної протиепізоотичної  комісії при районній державній адміністрації у 2014 році.

Євген Лазоренко зазначив, що протягом 2014 року на території районувдалось зберегти стабільно благополучну  епізоотичну ситуацію.

«Завдяки проведеним обов’язковим протиепізоотичним заходам вдалося не допустити занесення інфекційних захворювань, в першу чергу спільних для тварин і людей», - наголосив посадовець.

За його словами,  йдеться про посилення заходів щодо профілактики та протидії недопущення таких гостроінфекційних хвороб, як африканська чума свиней, сказ, лейкоз ВРХ, сибірка, бруцельоз тощо.

Беручи до уваги складну епізоотичну ситуацію у сусідніх областях, державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при районній державній адміністрації був прийнятий план заходів щодо профілактики, попередження розповсюдження та ліквідації захворювання на АЧС.
Проведені діагностичні дослідження свиней у сільськогосподарських підприємствах та господарствах приватного сектору на африканську чуму. Фактів АЧС на території Сумського району не зафіксовано. Мисливським господарствам направлено інформаційні листи щодо особливості захворювання свиней африканською чумою і вимоги про інформування служби державної ветеринарної медицини про випадки захворювання та загибелі диких свиней.

Як зазначив Євген Лазоренко, на території району  продовжено проведення заходів із забезпечення стабільної і контрольованої епізоотичної  ситуації та продовольчої безпеки.