ІВАН БОРШОШ: «ПРОДУКЦІЯ СУМЩИНИ МОЖЕ СКЛАСТИ ГІДНУ КОНКУРЕНЦІЮ НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РИНКУ»

На цьому тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації наголосив у ході відкриття І черги тваринницького комплексу ТОВ «Вітчизна» в селі Тернівка на Конотопщині

 

«Аграрії Сумщини – одні з кращих в Україні. Цьогоріч ми –  на першому місці за темпами виробництва валової продукції сільського господарства. Переконаний, за агропромисловим комплексом – майбутнє», – підкреслив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації.

У ході ознайомлення з роботою ТОВ «Вітчизна» Іван Боршош зауважив, що цей комплекс не поступається європейським і продукція Сумщини може на рівних умовах конкурувати з європейськими товарами.

«За останні два роки динаміка розвитку тваринництва в області стабільна. Такі господарства як ТОВ «Вітчизна» дають можливість тримати галузь на достатньо високому рівні», ­– зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир ІВЧЕНКО.

За словами генерального директора ТОВ «Вітчизна» Сергія ЧИЖИКА, тваринницький комплекс зводиться за європейськими стандартами та у відповідності до останніх тенденцій.

У корівнику створені умови для безприв’язного утримання корів, запроваджено технологію групового доїння, встановлені системи контролю за кліматом.  А під час доїння тут вмикають музику, яка допомагає коровам заспокоїтися та покращує молоковіддачу. Сергій Чижик прогнозує, що впроваджені новації дозволять у найближчий період вийти на надій 8500 літрів молока від однієї корови на рік.

ТОВ «Вітчизна» активно розвиває сільські території. У 2014 році підприємство сплатило до місцевих бюджетів понад 10 мільйонів гривень податків. Прийнято рішення з січня 2015 року виплачувати людям за земельні паї в розмірі 5%.

 ТОВ «Вітчизна» – одне із провідних господарств Cумщини. Підприємство займається вирощуванням зернових та зернобобових культур, має елеваторні потужності, активно розвиває молочне скотарство. На двох молочно-товарних фермах (в селі Тернівка та Шпотівка) утримується більше 3 тисяч голів великої рогатої худоби.