ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ТА АГРАРІЇ ОБГОВОРИЛИ СТАН СПРАВ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РАЙОНУ

 

Голова районної державної адміністрації Віктор Гримайло провів зустріч з керівниками сільгосппідприємств Сумського району. Учасники «круглого столу» спільно з очільником району проаналізували стан справ та завдання аграрної галузі.

Так, господарства району продовжують збиральні роботи. Триває збирання соняшнику та сої. Соняшнику зібрано 25,5 тис. тонн  з площі 11,0 тис. га, (69% від загальної площі збирання) урожайність складає 24,7 ц/га (середня урожайність по області 24,2 ц/га). Сої зібрано 9,3 тис. тонн  з площі 5,6 тис. га, (64% від загальної площі збирання) урожайність складає 16,5 ц/га (середня урожайність по області 18,7 ц/га).  Розпочато збирання кукурудзи на зерно. Вже зібрано 33,5 тис. тонн  з площі 4 тис. га, (21% від загальної площі збирання) урожайність складає 83,8 ц/га (середня урожайність по області 76,8 ц/га). Посіяно озимих зернових на площі 15,8 тис.га з них озимої пшениці 15,7 тис.га, що складає 74% від плану.

Віктор Гримайло  у свою чергу зупинився на проблемних питаннях, на які слід звернути особливу увагу. Зокрема, підготовки сільськогосподарських підприємств до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014 - 2015 років.

«Сьогодні вкрай необхідно приділити увагу поліпшенню ситуації з підготовки до зими. Незважаючи на умови сьогодення, агропідприємства району готові до опалювального сезону. Опалення виробничих та побутових приміщень переведено на використання альтернативних видів палива», - зазначив Віктор Гримайло.

За інформацією управління  агропромислового комплексу райдержадміністрації, тваринницькі приміщення готові до осінньо-зимового періоду, але в той же час проводяться додаткові косметичні ремонти виробничих приміщень, а саме: утеплення віконних рам та дверних пройомів. Проведена зачистка територій, побілка та дезінфекція приміщень. Підготовлено до роботи 33 доїльні установки, 13 молокопроводів, 4 доїльних зали.

В ТОВ АФ «Лан» Завершуються роботи по монтажу дизельної електростанції потужністю 250кВт, яка зможе забезпечувати роботу тваринницького комплексу господарства під час аварійних відключень електроенергії.

Господарства які мають велике поголів’я тварин та птиці, поставлені на облік по першочерговому усуненню аварійних відключень в «Сумському РЕМ».

Відмічалось, що в агроформуваннях району заготовлено 5,9 тис. тонн сіна, 25,5 тис. тонн сінажу і 85,6 тис. тонн силосу, що становить відповідно до потреби 91%, 107%, 118%. Додатково буде закладено близько 7 тис. тонн вологої кукурудзи за сучасними технологіями в поліетиленові рукави. Концкормами господарства району забезпечені в повному обсязі.