У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ ПОСИЛЕНО ЗАХОДИ ПО НЕДОПУЩЕННЮ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

  начальник  управління ветеринарної медицини в Сумському районі Євген Лазоренко.

 Він акцентував на  посиленні заходів щодо недопущення занесення вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на територію району. Оскільки  останні випадки африканської чуми свиней зареєстровані в с. Охрамієвичах, Корюківського району, Чернігівської області.

 У зв’язку із загостренням епізоотичної ситуації в сусідній області, розроблено детальний план заходів і комісією прийняті відповідні рішення. Особлива увага на виконання їх керівниками господарств, що утримують свинопоголів’я (закритий режим, санкпропускник), а також власникам ОСГ.  

 На кордоні посилено контроль  за недопущенням ввезення на територію району заборонених до ввезення продуктів харчування тваринного походження. У прикордонних мисливських угіддях моніториться чисельність дикого кабана. При підозрі захворювання  на АЧС, буде виконано заходи згідно з планом дій, затвердженим наказом Головного Державного інспектора ветмедицини України №100 від 08.07.2013 р.

Проводиться вакцинація проти класичної чуми свиней.

 Управлінням ветеринарної медицини посилено ветеринарний контроль щодо завезення та переміщення свинопоголів’я на територію району, а також за подвірним забоєм свиней приватних підприємців, які реалізують свинину в торговельній мережі.

 При виявленні підозрілих у захворюванні  та загиблих диких кабанів фахівці ветмедицини просять грибників і мисливців не чипати їх, а негайно повідомити єгерів та ветслужбу району 22-26 62.