СУМСЬКИЙ РАЙОН ГОТУЄТСЯ ДО ЗБОРУ РАННІХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

   «Головним результатом сільськогосподарського року є збирання врожаю, головною метою – забезпечення продовольчої безпеки держави, для Сумського району цьогорічний врожай неодмінно буде щедрим, а місцеві зерно приймальні підприємства неодмінно забезпечать найкращі умови для його якісного збереження» - зазначив голова райдержадміністрації Віктор Гримайло.

  Площа до збирання ранніх зернових та зернобобових культур у 2014 році по сільськогосподарських підприємствах району складає 24,7 тис. га.

   «Згідно робочих планів збирання ранніх зернових і зернобобових в районі планується провести за 14 робочих днів. На збиранні ранніх зернових та зернобобових культур  буде працювати 100 власних комбайнів, очікуваний вал ранніх зернових культур урожаю 2014 року складе близько 100 тис. тонн, при середній врожайності   40 ц/га. в порівнянні з 37,4 ц/га в минулому році» - повідомив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Григорій Пархоменко

   На території району приймання та сушіння вологого зерна буде здійснюватись на підприємствах: філія Державного підприємства «Державна продовольчо-зернова корпорація України «Сумський комбінат хлібопродуктів», ПАТ Компанія «Райз», ЗАТ «Сумський комбікормовий завод», ТОВ «Зернова індустрія», ТОВ»Аграрне» та ТОВ «ТД Аліанс-Медіа». Щодо потужностей вище перерахованих підприємств, то вона складає:

ü   філія «Сумський комбінат хлібопродуктів» - 100 тис. тонн;

ü   ПАТ Компанія «Райз» - близько 500 тис. тонн;

ü   ЗАТ «Сумський комбікормовий завод»- 15 тис. тонн;

ü   ТОВ «Зернова індустрія» - 60 тис. тонн;

ü   ТОВ»Аграрне» - 12 тис. тонн;

ü   ТОВ «ТД Аліанс-Медіа» - 35 тис. тонн.