ВЧАСНА ПРОФІЛАКТИКА - ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ

   «Останній випадок африканської чуми свиней в Україні було зареєстрований у 2012 році. Незважаючи на спільний кордон з Росією, в 2013 році таких випадків не було» - відзначає розпочинаючи засідання начальник управління ветеринарної медицини в Сумському районі Євген Лазоренко.

   Під час наради активно обговорюються заходи для боротьби з поширенням вірусу, що вже застосовуються на пунктах пропуску, на території мисливських та приватних господарств, ведеться активна роз’яснювальна робота серед населення та заходи що потребують посилення роботи щодо профілактики особливо небезпечних хвороб, зокрема АЧС в усіх загрозливих зонах та заходи для недопущення торгівлі товарами тваринництва на стихійних ринках.

   «Наша служба діє в штатному режимі, за необхідності відповідні підрозділи здійснюють виїзди на місця якщо є підозри захворювання тварин, з метою своєчасної діагностики та зменшення ризиків можливого розповсюдження АЧС в особистих господарствах району, забезпечується обов’язкова ветеринарно-санітарна експертиза в держустановах ветмедицини, перед використанням м’ясної продукції власного забою. Ситуація в районі повністю під контролем» - наголошує Євген Анатолійович