НА СУМЩИНІ ПРОВОДЯТЬ ВАКЦИНАЦІЮ ПРОТИ СКАЗУ ДИКИХ ТВАРИН

   З метою злагодженої роботи всіх служб і організацій причетних до підтримання епізоотичного благополуччя території та їх інформування згідно з вимогами готується проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській районних державній адміністрації.

   У Сумській області вакцинація диких м’ясоїдних проти сказу проводиться з 2007 року. За результатами проведених заходів досягнуто зменшення кількості випадків сказу.

   Нагадаємо, що сказ – це небезпечне інфекційне захворювання людини і теплокровних травних, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи, і після появи клінічних ознак не лікується. Основним резервуаром вірусу в дикій фауні є червона лисиця, популяція якої налічує в нашому районі до семи десяти особин. Випадки сказу лисиці не зареєстровані в поточному році. Але оскільки лисиця часто підходить до населених пунктів, має контакт з собаками та котами. Також часто хворіють і безпритульні тварини, які в  сільській місцевості мешкають на одній території з лисицями. Як показує статистика, кількість випадків зменшується, проведення даної вакцинації є ефективною.

   За 2013 рік від укусів тварин постраждало більше 179 людей, з початку 2014 року 28 людей, з них від безпритульних тварин в 2013 році 5 людей,  з початку 2014 року 2 людини.

   З метою захисту домашніх тварин від цього захворювання щороку Сумською районною державною лікарнею ветеринарної медицини проводяться щеплення собак і котів проти сказу. Але не всі громадяни – власники з розумінням ставляться до виконання протиепізоотичних заходів, чим ставлять під загрозу здоров’я тварин, власне здоров’я та оточуючих.

   Дику тварину впіймати неможливо, тому проводиться вакцинація з використанням принад, які охоче поїдають дики тварини. Після проведення вакцинації буде проводиться контроль за споживанням  принад на контрольних точках. Вакцинопринади рівномірно будуть розподілені в мисливських угіддях району, вручну на площі 1570 км 2 , бригадами куди входять лікарі ветмедицини, єгеря, спеціалісти в мисливських господарствах «Лебідь», «Суми», «Низи», УТМР.

Тому просимо кубики коричневого кольору (вакцино утримуючі принади) з розміром 3*2 сірникового коробка, не збирати, не брати руками, не переміщати.