ВІКТОР ФЕДОРЧЕНКО: «ЗБЕРЕЖЕННЯ СТАБІЛЬНОЇ ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ – НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ»

Перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Федорченко під час  засідання Державної  надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації наголосив на необхідносності посилення заходів щодо  недопущення занесення вірусу африканської чуми на територію району.

Як зазначив посадовець, нагальність порядку денного пов’язана з загостренням епізоотичної ситуації в Луганський області та суміжній з Україною Російській Федерації.

«В районі посилено заходи, спрямовані на запобігання  виникнення африканської чуми свиней.  Всіма службами посилено  роботу щодо профілактики особливо небезпечних хвороб, зокрема АЧС, забезпечено комплекне обстеження  територій, особливо в загрозливих зонах, також посилено інформаційно-роз’яснювальну діяльність серед населення», - підкреслив Віктор Федорченко. 

Як поінформував начальник управління ветеринарної медицини в Сумському районі Євген Лазоренко, посилено ветконтроль за переміщенням тварин, а господарства, які утримують свинопоголів’я зобов’язані дотримуватися «закритогго режиму». Також районна служба ветмедицини забезпечує 100% щеплення сприйнятливого до хвороби поголів’я у приватному секторі та свиногосподарствах району.

Адміністрацією  Сумського прикордонного загону посилено контроль  за недопущенням ввезення на територію району заборонених до ввезення продуктів харчування тваринного походження з неблагополучних щодо АЧС країн та територій. Також з метою недопущення занесення збудників особливо небезпечних хвороб тварин дикими тваринами визначені  місця встановлення загорож, засобівдля відлякування диких тварин на державному кордоні з Російською Федерацією з метою унеможливлення їх міграції.