НА КОЛЕГІЇ СУМСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ГРИГОРІЙ ПАРХОМЕНКО ЗВІТУВАВ ПРО ПІДГОТОВКУ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ 2013-2014 РОКІВ

Підготовка господарського комплексу до осінньо-зимового періоду проводилась сільськогосподарськими підприємствами в декількох напрямках, а саме:

- заготівля достатньої кількості кормів для тварин;

- підготовка тваринницьких приміщень і обладнання;

- підготовка технічної бази для ремонту техніки і її обслуговування;

- підготовка     обладнання  для    забезпечення безперебійної роботи тваринницької галузі під час аварійного відключення господарств від постачання електроенергії.

Щодо забезпеченості кормами для тваринницької галузі на період зимівлі, то планувалось заготовити 10,4 тис. тонн сіна, 15,9 тис. тонн сінажу і 72,4 тис. тонн силосу.

Станом на 20 вересня 2013 р. в агроформуваннях району заготовлено 6,8 тис. тонн сіна, 16,5 тис. тонн сінажу і 57,1 тис. тонн силосу і плюс перехідні запаси кормів: сіна 956 тонн, сінажу 358 тонн і 16 тис. тонн силосу, що становить відповідно до потреби 75%, 106%, 101%. На даний час заготівля кормів продовжується. Додатково буде закладено близько 7 тис. тонн вологої кукурудзи за сучасними технологіями в поліетиленові рукави. Концкормами господарства району забезпечені в повному обсязі.

В господарствах району на період зимівлі громадського тваринництва буде використовуватися 96 приміщень для утримання великої рогатої худоби, в тому числі 43 корівника, 40 приміщень для утримання свинопоголів`я, 8 конюшень, 2 вівчарні, 20 пташників та ряд інших допоміжних приміщень.

В роботі ремонтної бази підприємств району буде задіяно 37 тракторних бригад, 31 механічна майстерня, 30 пунктів технічного обслуговування та 28 автогаражів. На даний час всі приміщення знаходяться в робочому стані. Опалення майже всіх приміщень повністю переведене на використання альтернативного виду палива. З використанням газового опалення можуть працювати 3 майстерні.

Згідно затверджених планів, основні ремонтні роботи були завершені до 1 вересня, проведена зачистка територій, побілка та дезінфекція приміщень. Підготовлено до роботи 33 доїльні установки, 13 молокопроводів, 4 доїльних зали. Для забезпечення тварин концентрованими кормами впроваджено в роботу 15 мінікомбікормових заводів та 12 міксерів для приготування кормів.

Для забезпечення безперебійної роботи доїльних установок під час аварійного відключення електроенергії в господарствах знаходяться 23 дизельних генератора загальною потужністю 810 кВт.

Господарства які мають велике поголів’я тварин та птиці, поставлені на облік по першочерговому усуненню аварійних відключень в «Сумському РЕМ».

Для забезпечення тваринницького комплексу питною водою задіяно 37 артезіанських свердловин.

Завершуються роботи по реконструкції приміщень і установки двох молокопроводів в ПФ ПрАТ «Райз-Максимко, с. Терешківка. Загальна вартість проекту складає 1,5 млн. гривень, на сьогодні залучено інвестиційних коштів близько 1 млн. гривень. По ТОВ «Сумський бекон» завершуються роботи по реконструкції двох пташників на додаткове поголів’я, а саме 14 тис. голів індиків.

Поголів’я тварин, яке необхідно буде утримувати в зимовий період, на сьогодні складає: великої рогатої худоби – 13555 голів, в т.ч. 5385 голів корів, 20953 голови свиней, 514 голів овець, 991 тис. голів птиці та 127 коней.

Для запобігання спалаху інфекційних захворювань серед тварин, ветеринарною службою району проводяться необхідні протиепізоотичні заходи (вакцинації, обстеження), ведеться облаштування дизбар’єрів та дизковриків.

Викликає занепокоєння ситуація яка склалась в ДП ТОВ АФ «Діамант», де не проводяться роботи по заготівлі силосу на період зимівлі. В разі його відсутності агрофірма буде змушена збути худобу, що негативно вплине на показники тваринницької галузі не тільки в районі, але і в області. На сьогоднішній день в господарстві утримується 438 голів великої рогатої худоби, в т.ч. 167 гол. корів та 299 гол. овець.