КЕРІВНИКІВ САДІВНИЧИХ ТОВАРИСТВ ОЗНАЙОМИЛИ ІЗ ЗАХОДАМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Цього річ, через аномально теплу погоду, вже взимку в області фіксувалися загоряння у природних екосистемах. Навесні ж ця ситуація, як показує досвід, може значно загостритись. Перш за все, через те, що громадяни навіть в порушення встановлених заборон починають випалювати минулорічну суху рослинність. Особливо це стосується садівничих товариств, де люди даним способом інколи впорядковують свої земельні ділянки. Щоб запобігти таким випадкам рятувальники проводять різноманітні профілактичні заходи по всій Сумщині.

Зокрема, 5 березня в обласному центрі відбулася інструктивна нарада з головами та представниками правлінь садівничих товариств Сумського району. Організували зустріч керівництво та інспекторський склад Сумського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Участь у заході також взяли начальник 1-го державного пожежно-рятувального загону, представник ДП «Сумський лісгосп» та інспектори Сумського міського підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Присутніх ознайомили із ситуацією з пожежами та їх наслідками у поточному році. Зокрема, з трагічним випадком, який стався в садівничому товаристві «Чисті Пруди», де в дачному будинку загинув чоловік. Рятувальники розповіли громадянам про вимоги пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися щоб запобігти загорянням, у тому числі в природних екосистемах та продемонстрували відповідні тематичні відеоролики.

Фахівці наголосили, що важливу роль в ефективному приборканні пожеж на початковій стадії силами самих громадян відіграє наявність первинних засобів пожежегасіння. Присутніх ознайомили з видами вогнегасників, їх характеристиками та правилами використання.

Також на нараді були розглянуті проблемні питання, які виникають під час ліквідації загорянь в дачних кооперативах, це і вузькі під'їзні шляхи, захаращеність, відсутність пристосованих вододжерел для дозаправки пожежних автоцистерн та інші складні ситуації з якими зіштовхуються вогнеборці.

У свою чергу, користуючись нагодою, представники керівництва товариств «Авіатор» та «Бездрицьке» подякували працівникам Служби порятунку за оперативно приборкані пожежі на території їхніх кооперативів.

Про особливості застосування норм пожежної безпеки у лісовій місцевості розповів інженер охорони і захисту лісу «Сумського лісгоспу». Фахівець навів приклади наслідків загорянь у природних екосистемах через безвідповідальне ставлення населення до обережного поводження з вогнем.

Під час заходу виникло безліч питань стосовно піднятої тематики на які були отримані компетентні відповіді. Як організатори, так і учасники наради підкреслили конструктивність та важливість таких зустрічей. А керівники товариств пообіцяли донести отриману інформацію не лише до своїх садоводів, а й до колег з інших дачних кооперативів, які не змогли взяти участь в даному заході.