ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ В ПОЛІ ЧОЛОВІК ЗНАЙШОВ ЗАСТАРІЛИЙ БОЄПРИПАС В С. ЯБЛУНІВКА

27 серпня 2019 року о 08:45 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмету, зовні схожого на артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни у с. Яблунівка, Сумського району. Телефонував громадянин, який знайшов вибухонебезпечний предмет під час проведення земляних робіт в полі. Застарілий боєприпас знаходився на відстані 3 км від житлових будинків.

По зовнішнім ознакам попередньо було встановлено, що понад 70 років тому даний артилерійський снаряд було випущено з великаліберної 152 мм гармати, але він не розірвався і протягом всього цього періоду лежав наповнений вибуховим матеріалом з невідомим станом детонатору. З основних характеристик даної знахідки слід зазначити, що маса такого артилерійського снаряду складає до 46 кг, максимальна дистанція стрільби до 40000 м.

Про вибухонебезпечну знахідку для організації забезпечення охорони було повідомлено чергового Сумського районного відділення поліції, а також надана заявка на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій  (м. Ромни).

Загалом з початку 2019 року на території Сумського району виявлено двадцять два вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Рятувальники наголошують: населення виявляє застарілі боєприпаси у найбільш різноманітних місцях – від лісу до присадибної ділянки. Тому у подібних ситуаціях слід діяти за певними правилами. Перш за все, знахідки не можна торкатися. По-друге, треба сповістити оточуючих про можливу небезпеку.

І головне - негайно повідомити до Служби порятунку за номером «101».