РЯТУВАЛЬНИКИ ТА ПРАЦІВНИКИ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ) СУМСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕЛИ СПІЛЬНУ НАРАДУ-ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ ПО ЗАПОБІГАННЮ ПОЖЕЖ

15 серпня 2019 року співробітники Сумського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сумської районної державної адміністрації провели спільну нараду-інструктаж щодо посилення профілактичної роботи по запобіганню пожеж в оселях самотніх осіб похилого віку.

В першу чергу приділили увагу навчанню працівників правильним діям в разі виникнення пожежі.

Співробітники служби порятунку наголосили, що для запобігання виникненню пожеж, кожний  зобов’язаний суворо дотримуватись встановлених правил пожежної безпеки. Зазначили, що надзвичайні ситуації легше попередити, ніж потім ліквідувати, адже недотримання правил безпеки створює загрозу життю і здоров`ю громадян, може призвести до тяжких наслідків та значних збитків.

Одним з основних питань було питання підтримання у належному стані опалювальних приладів, що мають місце в оселях. Зокрема нагадали, що при опалюванні оселі піччю не можна залишати її без нагляду, розтоплювати легкозаймистими рідинами, складати поряд речі, що можуть легко спалахнути. Крім того, потрібно вчасно вичищати сажу.

У ході бесіди працівників ознайомили з методами гасіння пожеж, видами первинних засобів пожежогасіння та правилами користування вогнегасниками. Також присутнім було доведено інформацію про необхідність дотримання вимог правил пожежної безпеки при експлуатації печей та систем опалення, електронагрівальних приладів, правил безпеки при виявлені вибухонебезпечних предметів.

Проведення  протипожежних інструктажів є складовою частиною системи підготовки працівників, озброєнні знаннями, вони зможуть діяти максимально ефективно в разі виникнення надзвичайної ситуації.