НЕБЕЗПЕКА ВІДГОЛОСКІВ ВІЙНИ МОЖЕ ЧЕКАТИ НАС НАВІТЬ ВДОМА

09 липня 2019 року о 13:50 на лінію Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмету, зовні схожого на гранату в с. Верхня Сироватка по вул. 8 Березня. Як було встановлено, підозрілим предметом виявилась граната Ф-1 часів Другої світової війни. По зовнішнім ознакам попередньо було встановлено, що понад 70 років тому дану гранату було викинуто, але вона не розірвалась і протягом всього цього періоду лежала наповнена вибуховим матеріалом з невідомим станом запалу. Застарілий боєприпас знаходився на відстані 5 м від будівель і споруд. З основних характеристик даної знахідки слід зазначити, що ручна осколкова граната Ф-1 — ручна граната дистанційної дії, призначена для ураження живої сили противника в оборонному бою.

Про вибухонебезпечну знахідку було повідомлено чергового Сумського районного відділення поліції, а також надана заявка на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Вкотре звертаємось до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами!

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

- розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Сумський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області