ДІАЛОГ З ПИТАНЬ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

13.09.2016 заступник голови РДА Людмила Литвиновська та керівники структурних підрозділів гуманітарного напрямку РДА взяли участь у «круглому столі» на тему «Діалог з питань формування і реалізації сімейної політики в Сумській області». Захід відбувся за ініціативи Благодійної організації «Благодійний фонд «АГАПЕ УКРАЇНА», мета якого – обговорення ініціатив, які спрямовані на забезпечення якісних змін в сфері сім’ї та батьківства в Сумській області. З доповіддю згідно теми перед присутніми виступив Андріан Буковинський, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин, кандидат на посаду Урядового уповноваженого з питань сім’ї.

Андріан Буковинський вже понад 20 років вирішує проблему погіршення подружніх стосунків в українських родинах та виховання дітей у таких сім’ях. Фахівець озвучив багато фактів та статистичних даних, які спонукають не просто замислитись над проблемою, а діяти. Так, статистика інституції сім’ї в Україні говорить, що за роки незалежності загальна кількість дітей знизилася вдвічі. На початку 90-х в країні налічувалося 14 млн дітей, на сьогодні – 7 млн! І лише 10% дітей з семи мільйонів виховуються у повноцінних сім’ях. 30% – зростають у проблемних сім’ях. Більше 50% дітей ростуть у неповних сім’ях. Близько 10% – мають сім’ю, в якій відсутній вплив батьків та належна їхня увага до виховання дітей.

Цікаве і таке опитування – серед молоді у школах (близько 1500 відповідей). Виявилось, коли мова йде про різноманітні кризові ситуації або потребу у пораді, то 12% опитаних схильні звернутися до батьків, 1% (!) – до тата, 34% – до мами, 27% – до друзів, 26% – свої проблеми вирішують самостійно. Андріан Буковинський наголошує: сьогодні майже половина мам та більша половина тат втрачають авторитет перед дітьми.

Ці цифри приголомшують. Остання крапля статистики: у нас понад 60% розлучень, в той час як, наприклад, на Західній Україні цей показник сягає 30%. Саме з цієї причини Андріан Буковинський вирішив розпочати активну роботу в Сумській області

Однією з основних причин сімейної катастрофи Андріан Буковинський вважає відсутність спеціальних дисциплін, які б викладались молоді у навчальних закладах. Виявляється, що регуляторним документом 341-ї постанови КМУ було прийнято «Державну соціальну програму підтримки сім’ї» до 2016 року. На сайті Мінсоцполітики існує наказ № 906, підписаний 27.12.2013, що регламентує, яким чином готувати фахівців, освітлює методичні рекомендації про виховання подружніх стосунків серед молоді. Але в школах така робота не проводиться.

Після доповіді відбулося загальне обговорення теми та шляхи подальшого спілкування.