ПЕТРО КІДІМЕНКО: "УКРАЇНА МАЄ ЄВРОІНТЕГРУВАТИСЯ ЗВАЖЕНИМ ТА МИРНИМ ШЛЯХОМ"

Президент України Віктор Янукович чітко проголосив, що в  України один шлях – шлях в Європу, але як рівноправного партнера: «Перш за все ми повинні  в себе створити Європу, європейські цінності». На Вільнюському саміті Віктор Янукович пояснив, що Україна взяла тайм-аут і продовжує переговорний процес і з Європою із Росією.

Більшість громадян сприймають євроінтеграцію, як суто політичне питання та предмет міжнародних переговорів, проте, реальна, а не декларативна європейська інтеграція, насамперед, стосується внутрішнього розвитку країни та покращення життя пересічної людини.

Адже євроінтеграція – це процес впровадження європейських норм в українське законодавство та як наслідок: стабільна економіка, правова держава, соціальна захищеність громадян, високий рівень життя, відсутність корупції, чисте довкілля та якість харчових продуктів.

За 50 років існування Європейський союз перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями.

Україна, також, проголосила курс на європейську інтеграцію. Але без реальних зрушень, одними лише гарними словами й деклараціями цього не досягнеш. Саме про необхідні для євроінтеграції конкретні справи йдеться в Угоді про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Документ передбачає реалізацію низки важливих реформ та запровадження європейських стандартів і норм, що піднесуть якість життя громадян на новий рівень.

Головне, щоб у країні була злагода, щоб ті хто приймає рішення, більше зважували на економічні передумови і наша країна розвивалася, працювала, виплачувалися заробітна плата та пенсії, молодь отримувала якісну освіту та мала можливість реалізувати здобуті знання.  

Проект угоди про асоціацію є документом, який надасть старт Україні до змін як в українському законодавстві, так і в стандартах життя, покаже, чи буде національне законодавство гармонізованим європейським.

Щодо подій, які відбулися на Майдані Незалежності у Києві 30 листопада 2013 року, і які призвели до силового протистояння.  Позиція Президента України В.Ф.Януковича  чітка: засудження силових дій, які призвели до всенародного обурення, нової хвилі протестів і  врешті-решт страждань людей. Представники МВС вибачилися  перед учасниками акцій протесту за допущене перевищення повноважень, керівництво київської міліції, у  зв’язку  з подіями на Майдані 30 листопада, подало у  відставку. Однак, завдання силовиків зараз: стримати людей, яких штовхають на протиправні дії, зупинити руйнівну хвилю, здатну завдати непоправної шкоди державної економічної стабільності.

Мітинги, стихійні захвати і штурми не вирішують головних проблем, за які люди вийшли на євромайдани і народні віче.

Що дасть всеукраїнський страйк, до якого закликають політики? Зупинку підприємств, тимчасове безробіття, падіння економіки, зниження ВВП та соціального рівня громадян. Страйки, безстрокові мітинги, силові конфлікти не полегшать життя мільйонів простих українців, зате допоможуть окремим політичним силам вирішити свої особисті, а не державні інтереси.

Президент перед усією країною заявив про підтримку громадянських акцій і підтвердив: влада і народ єдині у виборі європейського майбутнього для України.

Але щоб наблизити час входження України до асоціїрованого членства в ЄС  необхідний діалог і спільні дії, а не безглузді і нещадні бунти, барикади, які розділяють країну і відкинуть Україну від перспективного європейського майбутнього.