ВДОСКОНАЛЕННЯ ФІАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ТА ПОСИЛЕННЯ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ ФІНАНСОВИХ ПРОДУКТІВ І ПОСЛУГ У КРАЇНІ ВІД НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

З метою посилення довіри до фінансового сектору та залучення більшої частини населення України до участі в фінансовій системі Національний банк України спрямовує зусилля на вдосконалення фінансової грамотності та посилення захисту споживачів фінансових продуктів і послуг у країні.

Відповідно до Плану заходів Національного банку України з підвищення рівня фінансової грамотності населення України на 2013 рік, створеному як складова частина Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012-2017 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 867-р, передбачається реалізація низки масштабних просвітницьких проектів, орієнтованих на різні верстви населення. Реалізація цих проектів відбуватиметься за участю та підтримки партнерів Національного банку України галузевих асоціацій, громадських об'єднань, органів державної влади, міжнародних організацій.

Одним із таких заходів за ініціативою Національного банку України є святкування в Україні 31 жовтня Всесвітнього дня заощаджень та проведення з 4 листопада Всеукраїнського тижня фінансової грамотності.

Основними завданнями святкових заходів стануть роз'яснення щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти. Також передбачаються проведення партнерами Національного банку України освітніх заходів для різних вікових і соціальних груп населення за спеціально розробленими методичними рекомендаціями та сценаріями відповідно до цільових аудиторій з їх особливостями та сферою інтересів.

Методичні рекомендації та сценарії освітніх заходів можна отримати в Управлінні Національного банку України в Сумській області за адресою: місто Суми, вул. Кірова, 21, тел.675-575, електронна скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.