УКЛАДАННЯ ЕНЕРГОСЕРВІСНИХ КОНТРАКТІВ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ: ПІДВИЩИТИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАКЛАДІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ЕСКО-КОМПАНІЙ, А НЕ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

06.08.2019 за сприяння ГО  «Центр  сприяння  реалізації енергоефективних та екологічних  проектів» відбувся відео-семінар «Енергосервіс в бюджетній сфері: можливості та перспективи».

Як зазначив Голова правління Центру Олег  ПОПЕНКО: «Згідно з нормами законів України, спрямованих на впровадження механізму енергосервісу, бюджетні установи можуть укладати з енергосервісними компаніями договори на проведення енергоефективних заходів (наприклад, утеплення будівель). При цьому всі роботи здійснюватимуться за рахунок самої компанії, а оплату вона отримуватиме вже після енергомодернізації виключно із суми економії коштів, що були б витрачені на оплату енергоносіїв і комунальних послуг».

Укладання енергосервісних контрактів дасть можливість: підвищити енергоефективність закладів бюджетної сфери за рахунок коштів ЕСКО-компаній, а не за рахунок бюджетних коштів; досягнути економію споживання паливно-енергетичних ресурсів і, як наслідок, економію коштів на їх оплату.

Довідково: Енергосервіс – комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.