Безоплатна правова допомога

Відповідно до статті 7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для отримання безоплатної первинної правової допомоги в Сумській районній державній адміністрації необхідно:

  • заповнити заяву, зразок якої розміщено на сайті райдержадміністрації за посиланням http://sumy.sm.gov.ua/index.php/uk/potochna-diyalnist/zvernennya-gromadyan та надіслати її на адресу електронної пошти Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на поштову адресу 40009, м. Суми, вул.Іллінська, 97. 

Відповідно до пункту 19 протоколу №2 від 10.03.2020 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про стан забезпечення  санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19», протоколу № 2 від 12.03.2020 позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-епідеміологічної безпеки та надзвичайних ситуацій скасовані до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та місцевого самоврядування.

Запис на особисті прийоми до Сумської районної державної адміністрації буде здійснюватися після закінчення карантинних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 

  • Відповідно до затвердженого графіку громадяни, які потребують надання безоплатної правової допомоги, з питань, що належать до компетенції районної державної адміністрації, можуть звертатись за отриманням консультацій до юридичного відділу апарату Сумської районної державної адміністрації другий та четвертий вівторок кожного місяця з 9:00 до 12:00 за телефоном (0542) 66-35-63.

Графік проведення особистого прийому громадян, які потребують надання безоплатної первинної допомоги, з питань, що належать до компетенції обласної державної адміністрації