ВІДБУЛАСЯ ПОЇЗДКА ПО СУМСЬКОМУ РАЙОНУ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗВАННЯ «НАРОДНИЙ МУЗЕЙ»

 

З метою проведення роботи   щодо інвентаризації та атестації музеїв району, що діють на громадських засадах щодо підтвердження звання «Народний музей»  відбулася робоча поїздка по Сумському району  атестаційної комісії відділу культури  у складі Юрія ХОЛОДЬОНА, начальник відділу культури Сумської райдержадміністрації,Марини БОЙКО, завідувача науково-методичного відділу охорони пам’яток історії та культури, громадських музеїв Сумського обласного краєзнавчого музею, Ольги МАТВЄЄНКО, методиста ІІ категорії  районного організаційно - методичного центру народної творчості культурно-освітньої роботи відділу культури Сумської районної державної адміністрації, Олександра КИСЕЛЬОВА, завідувача Народного музею народних ремесел та побуту Слобожанщини та Ольги ПРИЙМАЧ, методиста районного методичного кабінету відділу освіти Сумської районної державної адміністрації.

Під час поїздки атестаційна комісія відвідала Народний музей Лесі Українки (с. Косівщина), Народний музей народних ремесел та побуту Слобожанщини (с.Косівщина), Музей історії с. Юнаківка.  Комісія перевірила фонди музеїв та музейні предмети, наявність інвентарних книг, повноту та якість записів у них, також умови зберігання матеріалів в експозиціях та рівень художнього оформлення експозицій музеїв. За результатами перевірки було складено акти обстеження музеїв.

Громадські музеї району поєднують свою просвітницьку діяльність з дослідженням історії краю. До цієї роботи активно залучається учнівська та студентська молодь, краєзнавці. Громадські музеї є місцем проведення тематичних вечорів та творчих зустрічей, осередком відродження народних обрядів і свят. А також громадські музеї сприяють розвитку туризму в Сумському районі.