«СУМСЬКИЙ РАЙОН ЗАПРОШУЄ…»

Однією з пріоритетних галузей розвитку економіки нашої області визначений туризм. Загально відомо, що Сумщина – край туристичний. Тому бібліотеки зайняли вагому нішу у його популяризації. Природа нагородила наш край найбагатшими і винятково різноманітними екосистемами і рекреаціями. Великі туристичні і екскурсійні можливості нашого регіону обумовлені багатьма чинниками: численні пам’ятки історії та архітектури, мальовничі краєвиди, цілюще повітря.

З метою розкриття туристичної привабливості та просування сільського зеленого туризму на Сумщині, як виду відпочинку, майже в кожному бібліотечному закладі району оформлені рекламні стенд-плакати, туристичні куточки, тематичні полички, які відображають туристичний потенціал сільських територій нашого краю: «Мандрівка по рідному краю», «Туристична краса Сумщини», «Унікальні кадри мальовничої Сумщини», «Туристичні куточки області» (КЗСРР – Сумська РБ, Печищанській, Кровненській, Юнаківській бібліотеках),  проводяться віртуальні подорожі «Відкрий для себе рідний край» (КЗСРР – Сумська РБ), туристична мозаїка «Українські міста запрощують» (Великочернечинській бібліотеці), туристичний маршрут «Панорама краю та його визначні місця» (Корчаківській бібліотеці), подорож селом «Краса і загадковість рідної землі» (Могрицькій бібліотеці), екскурсії: «Туризм для родини», «Стежками рідного краю» (Пушкарівській, Кияницькій бібліотеках), бесіду «Турист завжди стежку знайде» (Косівщинській бібліотеці), краєзнавча подорож «Заповідними стежками рідного краю» (Новосічанській бібліотеці).

На допомогу бібліотечним працівникам в проведенні заходів методичним відділом комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека видано туристичну мозаїку «Сумський район запрошує…», де зібрані унікальні пам’ятки архітектури та природи Сумського району, а також фото та опис мальовничих садиб де можна відпочити та набратися здоров’я.

Краєзнавча функція є однією з пріоритетних для діяльності публічних бібліотек. Краєзнавство вже давно набуло великої популярності, оскільки дозволяє людям більш глибоко пізнати свою Батьківщину, її історичний спадок, відкривати на своїй землі скарбниці та чудеса світового рівня.

У розвитку української національної культури надзвичайно велике місце посідає бібліотечне краєзнавство. Саме наша робота стала одним із провідних напрямків діяльності всього краєзнавчого руху. Популяризувати літературу, яка висвітлює сторінки історії рідного краю, його етнічні, мовні, культурні традиції, творчість його талановитих людей, допомагати молоді в кращому пізнаванні старожитностей регіону, залучаючи в наш край відвідувачів та туристів – ось нинішні прерогативи в роботі сучасних бібліотек.

Туристична мозаїка "Сумський район запрошує..."