КРАЄЗНАВЧО – ТУРИСТИЧНА МАНДРІВКА

З метою висвітлення привабливості та туристичних перспектив Сумського району методичним відділом комунального закладу Сумської районної ради – Сумська районна бібліотека для бібліотекарів Сумського району  організовано виїзний семінар – творчу майстерню «Бібліотечне краєзнавство, як ресурс розвитку туризму», який відбувся 20 червня.

Семінар було розпочато в стінах Верхньосироватської сільської бібліотеки. Всіх присутніх щиро привітала короваєм та теплими словами бібліотекар Єгорова Юлія Олександрівна.

Бібліокреатив «Місце бібліотеки у системі туристичного краєзнавства» провела для бібліотекарів завідувач методичним відділом Касьянова Валентина Миколаївна, яка розповіла про те, що бібліотечна інновація в краєзнавчо – туристичній роботі – це оригінальна, нестандартна ідея, методика, проект, які виходять за межі існуючих канонів і традиційних форм та відображають новий підхід до змісту і організації бібліотечного обслуговування.

Місцевий краєзнавець, ветеран «Паліцинської академії» Никоненко Володимир Іванович розповів про пам’ятки природи, які знаходяться на території Верхньосироватської сільської ради: озеро «Журавлине», дуб та сосну, які мають вік близько 200 років, посаджені в свій час О. Паліциним - відомим просвітителем, місцевим дворянином, засновником «Попівської академії».

Далі семінар проходив у вигляді туристичної мандрівки. Бібліотекарі відвідали Свято – Успенську церкву і прослухали розповідь отця Федора    про історію створення храму. А також побували на «Страусиній фермі» пана Циби, під час якої дізналися багато нового не тільки про страусів, але і про інших тварин.

У невимушеній обстановці за чашкою кави учасники семінару ділилися враженнями про побачене і почуте під час краєзнавчо – туристичної мандрівки. Виїзний семінар справив глибоке і незабутнє враження  і збагатив присутніх новими знаннями з історії і культури рідного краю.