ВИСТАВКА РОБІТ МОГРИЦЬКОГО ЛЕНД-АРТУ

6 серпня у Сумській міській галереї відкрилася виставка робіт учасників ХХІІ Всеукраїнського ленд-арт симпозіуму «Простір покордоння». Організатор виставки – громадська організація «Мистецька агенція «Простір покордоння»». Співорганізатор – відділ культури Сумської райдержадміністрації. Начальник відділу культури Юрій Холодьон привітав учасників виставки та висловив підтримку у подальшій співпраці щодо популяризації Могрицького Ленд-Арту на терені України. Подібні виставки планується провести у містах Київ, Харків, Чернігів.

Засновником та ідейним вдохновителем фестивалю є відома художниця Ганна Гідора. Симпозіум щорічно проходить поблизу села Могриця Сумської області, на крейдяному плато, багатому археологічними знахідками, біля скіфського та слов’янського городищ.

За двадцять два роки існування Могриця стала ленд-арт лабораторією, де досліджується взаємодія мистецтва із ландшафтом, і нині вона існує як платформа для різноманітних художніх практик та обміну досвідом митців із усієї країни.

У резиденції 2019 року взяли участь, разом із волонтерами, 62 учасники із Харкова, Сум, Львова, Ужгорода, Вінниці, Чернігова, Києва. Було створено понад 40 робіт: від перформансів, фото, відео та камерних «лабораторних» експериментів до масштабних монументальних об’єктів.

Проекти, присвячені цьогорічній темі «Зворотній зв’язок, торкалися проблем осмисленої взаємодії з довкіллям, антропогенного впливу на природний ландшафт і того сліду, який залишається у людині після тісної комунікації з природою.

Виставка триватиме з 06 по 18 серпня за адресою: м. Суми, вул. Соборна,27.