ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЛЕНД-АРТ СИМПОЗІУМ «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ»

З 30 червня поблизу села Могриця Сумського району на крейдяному плато між ланцюгом пагорбів прадавніх городищ, які омиває ріка Псел проходить ленд-арт симпозіум “Простір покордоння”. Це ленд-арт симпозіум, що досліджує, аналізує, експериментує та взаємодіє з простором і у просторі. Симпозіум спрямований на розвиток діалогу людини з довкіллям, розширення простору від внутрішньої межі «я-території» художника до простору ландшафту.

Цоьго року на відкриття симпозіуму із привітаннями завітали начальник відділу культури Сумської районної державної адміністрації Ю.ХОЛОДЬОН та представники Могрицької сільської ради.

Локація ленд-арт симпозіуму “Могриця. Простір покордоння” існує вже 22 роки. Протягом цього часу щороку митці приїжджають на Могрицю, взаємодіючи з ландшафтом, осмислюючи це місце та шукаючи нові ракурси погляду на нього. Натомість не лише місце трансформується під впливом художників, але й митці підпадають під вплив місця і процесу.

Акумулюючи  досвід і трансформуючись, подібно до організму, Могриця набуває здатності до саморефлексії і усвідомлення потреби в розвитку і оновленні. Могриця стає простором покордоння не лише в географічному плані, але й у світоглядному. Недаремно організатори симпозіуму наголошують на вживанні поняття “мистецтво довкілля”, бо формат симпозіуму виходить за рамки ленд-арту в традиційному розумінні.